Pajamų deklaravimas: ką būtina žinoti?

pajamu_deklaravimasKiekvieną pavasarį visus dirbančius žmones kankina ta pati problema: kaip deklaruoti pajamas?

Eilės prie mokesčių inspekcijų atrodo begalinės, visi skuba, lekia, pakeliui pameta kažin kokius popierius, o galiausiai sulaukę savo eilės bijo, kad reikės susimokėti nebūtus mokesčius. Iš tiesų pajamu deklaravimas nėra nė iš tolo toks sudėtingas ar baisus, kaip kai kuriems atrodo. Viską galima atlikti paprastai, per 15 minučių ir net neišeinant iš namų. Suteiksime jums svarbiausias žinias, būtinas žinoti apie pajamų deklaravimą.

Kur galima deklaruoti pajamas? Deklaraciją galite atlikti dvejopai visų pirma, galite vykti į jums artimiausią mokesčių inspekcijos padalinį. Pralaukę keletą valandų eilėje, kartu su darbuotojo pagalba užpildysite reikiamą deklaracijos formą ir ją pateiksite. Jokių mokesčių iš karto mokėti tikrai nereikės. Jei ir paaiškės, kad esate skolingi valstybei, galbūt, pavyzdžiui, dirbate su verslo liudijimu ir vieną mėnesį pervedėte netinkamą sumą už tam tikrą mokestį. Tačiau gali būti ir atvirkščiai – paaiškės, kad sumokėjote per daug, vadinasi permoka bus jums sugrąžinta. Juk visi būna patenkinti, netikėtai gavę papildomų lėšų.

Deklaruoti pajamas galite ir paprastesniu būdu, tiesiog prisijungę prie elektroninio deklaravimo sistemos. Lengviausiai ją pasieksite prisijungdami prie savo elektroninės bankininkystės paskyros, o tuomet paspausdami nuorodą su atitinkamu užrašu. Nors iš pradžių deklaracijos forma atrodo labai paini, neaišku, kur ką rašyti, ir ką reiškia visi kodai – neišsigąskite. Didžioji dalis informacijos jau gauta iš jūsų darbdavio ir yra automatiškai suvedama į atitinkamas formos skiltis. Jums tereikia užpildyti dar keletą punktų ir patikrinti, ar visi duomenys yra teisingi. Sistema netgi automatiškai parodo, kurie langeliai turi būti užpildyti, jei jie paliekami tušti – atsiranda prierašas „Klaida!“. Visuomet per keletą dienų nuo deklaracijos formos pateikimo asmuo būna informuojamas elektroniniu paštu – dokumentas arba priimamas, arba prašoma jį papildyti.

Deklaracijoje svarbu nurodyti ne tik per metus gautas pajamas, bet ir turtą. Kasmet deklaracijas privalo pateikti individulią veiklą vykdę asmenys, taip pat politikai, valstybės įstaigų tarnautojai bei jų šeimos nariai.

Tikimės, kad nuo šiol į pajamų deklaravimą žvelgsite be baimės. Juk tai įprastinis reiškinys, kuris tampa tik paprastesniu.