10 bruožų, kuriuos turi turėti įkvėptas lyderis

Vadovauti žmonėms nėra lengva užduotis. Tūkstantis ir viena atsakomybė krenta ant jūsų pečių. Juk lyderiai yra apsauga nuo chaoso. Jie yra grupės variklis. Kas apibrėžia puikų vadovą? Vertikali laikysena ir pasididžiavimas? Intelektas ir narsumas? Plieno valia ir tvirtas ryžtas? Dažnai ieškome ko nors iš lyderių, kurių mums trūksta. Tačiau skirtingi iššūkiai iš vadovo reikalauja skirtingų savybių. Taigi, mes galime kelias dienas išvardyti visus galimus lyderio bruožus. Tobulumui nėra ribų. Vietoj to mes sutelksime dėmesį į konkrečią lyderio pusę – jo požiūrį į kitus.

Tai, kaip elgiatės su žmonėmis, priverčia juos atitinkamai reaguoti. Akivaizdu, kad jūs galite pasirinkti tironijos, baimės ir priespaudos kelią, kad būtumėte efektyvus lyderis. Priversite žmones daryti dalykus, jie paklus, o techniškai jūs esate lyderis. Bet tai slidus šlaitas. Perversmas ir maištai yra tokio vadovavimo rezultatas. Jei norite būti tas, kurio žmonės laikosi sąmoningai ir lojaliai, turėtumėte turėti kitų bruožų.

1. Ryžtas

Pradėkime nuo akivaizdaus. Turite būti pasiryžęs kažkur nuvykti ir nepasiduoti kelyje. Ryžtas yra privalomas lyderio minimumas. Žmonės neseks, jei negalėsite judėti pirmyn. Jiems reikia įkvėpimo, o jūs jiems suteikiate juos veiksmu.

2. Atsakomybė

Buvimas lyderiu reiškia, kad esate atsakingas už komandą. Kiekvienas jūsų grupės narys pasitiki jūsų sprendimų priėmimo galimybėmis. Negalite jų nuvilti. Jūsų tikslas yra jiems vadovauti. Kitaip tariant, kad ir kur atsidurtų tavo komanda, tai tavo pergalė ar nesėkmė. Jūs esate savo grupės veidas. Kai viskas patenka į pragarą, jūs pirmasis sutinkate velnią. Jei galite pakelti tą naštą, vadovavimas jums.

„Vadovas yra tas, kuris žino kelią, eina kelią ir rodo kelią.“ – Johnas Maxwellas

3. Tikra empatija

Empatija yra tai, kaip gerai galite suprasti kitų emocijas. Tai raktas į sėkmingus santykius su bet kuo. Jei jaučiate tai, ką jaučia kitas žmogus, galite geriau naršyti to žmogaus realybėje. Suprasdami jų skausmą, esate labiau linkę padėti – tai jums tampa asmeniška.

Yra daug būdų parodyti empatiją: daugiau klausytis, būti atidiems kitiems, neteisti skubotai. Tai nereiškia, kad pamiršote savo problemas ir pavertėte nesavanaudžiu altruistu iki savo dienų pabaigos. Tai yra dėmesys. Tiesiog duokite šiek tiek savo šilumos kitiems kelyje ir pabandykite juos suprasti. Galbūt jūs galite kaip nors jiems padėti. Žmonės prisimena tokius dalykus ir jus gerbs.

4. Pozityvumas

Pozityvumas yra naudinga priemonė. Mes visi turime tamsių akimirkų savo gyvenime, ir, jei neturime su savimi šviesos, lengva pasiklysti tamsoje. Išsiplėtė nuotaika, viskas nuobodu ir niūru, o jo vietą užima dirginimas. Mes spragtelime vienas kitam, bet niekas neišsprendžia. Neteisingas humoras yra keblus priešas: jis priverčia pamiršti gerus laikus ir džiaugsmą. Jei galite su tuo kovoti optimizmu, tada turite deglą, kuris veda kitus tamsoje. Žmonės sieks, kad jūsų kompanija sušiltų, ir jie džiaugsis, kad jūs būsite jų lyderis.

5. Atvirumas

Jūs neturėtumėte būti artimi, nepakantūs skirtingiems žmonėms ar idėjoms. Jei dėl savo asmeninių nuostatų, baimės ar pasididžiavimo negalite priimti kažko naujo, svetimo ar geresnio, kils problemų. Laikai keičiasi, kaip dainavo Bobas Dylanas, ir pasaulis. Norėdami neatsilikti nuo daugybės tendencijų ir pažangos, turite įlipti į tai. Be to, tai supaprastina jūsų bendravimą su kitais žmonėmis, nes jų asmenybė neturi įtakos jūsų sprendimui.

6. Gebėjimas mokytis

Tai logiška ankstesnės pastraipos tęsinys. Gebėjimas augti, prisitaikyti ir įgyti naujų įgūdžių yra lyderio privalumas. Mokytis iš savo klaidų yra kitas dalykas. Visi daro klaidų. Tai daro ir lyderiai. Tačiau priimti savo nesėkmes ir iš jų mokytis yra svarbu. Neleisk, kad nežinojimas tave užvaldytų.

7. Tiesumas

Kartais komandos nariai gali suklysti. Ar turite savyje parodyti jiems jų kaltę? Ar gali ką nors papeikti ar atleisti, jei to reikia? Jūs esate atsakingas už savo komandą, prisimeni? Jei kas nors kelia pavojų jo ateičiai, turite bendrauti su šiuo asmeniu. Čia negalima vaidinti tik gero policininko.

8. Nuolankumas

Ar galite nuslėpti savo klaidas? Ar galite paprašyti pagalbos iš savo komandos nario? Jūsų ego ir pasididžiavimas neturėtų trukdyti jums. Jūs nesate neklystanti mašina, kuri turėtų veikti nepriekaištingai. Tu negali visko žinoti. Komanda dirba kaip viena, o jūs esate jos dalis – paprašykite patarimo ar palaikymo, kai to reikia.

9. Prieinamumas

Kiti komandos nariai neturėtų bijoti ateiti pas jus. Jei jie bijo pasiekti, jūs nepasitikite. Tai gali sukelti paslapčių ir neištartų žodžių. Paslaptys yra bombos su ilgu saugikliu, apie kurias jūs nežinote. Norėdami to išvengti, turite nustatyti atvirų durų politiką. Dirbkite santykiuose su komanda: nuo to priklauso jūsų vadovavimas.

„Didybės kaina yra atsakomybė.“ – Winstonas Churchillis

10. Savęs priežiūra

Galutinis taškas yra viskas apie jus patį. Norėdami būti efektyviausi, turėtumėte rūpintis savo savijauta. Jūsų fizinė ir psichinė sveikata yra jūsų energijos kuras. Negalite būti optimistu, galvoti kelis žingsnius į priekį, priimti sprendimus ir būti įkvepiančiu pavyzdžiu kitiems, kai jūsų protas ir siela yra netinkamoje vietoje.

Siekdami profesinio tobulėjimo, mes dažnai linkę pamiršti poilsio ir poilsio, džiaugsmo ir laimės poreikį. Augalui augti turėtų būti pakankamai saulės spindulių ir alimentų. Taip pat turėtų būti pakankamai gerų dalykų, kad galėtumėte gyventi ir pasisekti.

Sveikiname, jei turite visus tuos bruožus savyje. Turėtumėte gerai vadovauti kitiems. Jei ko nors trūksta, nenusiminkite – viską galima išmokti ir praktiškai tobulinti. Ieškokite to internete. Visus atsakymus galite rasti ten.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *