5 pagrindiniai iššūkiai, su kuriais susiduria verslininkės šiandien versle

Verslo pasaulyje daugiausia vyrauja vyrai. Tačiau bėgant metams matėme, kad daugybė moterų verslininkių viršijo lūkesčius ir nepaisė normų. Moterų valdomų verslų skaičius JAV per pastaruosius dvidešimt metų išaugo 114%, iš kurių 70% pradėjo spalvotos moterys. Realybė yra ta, kad moterys vaidina svarbų vaidmenį skatinant pasaulio ekonomikos augimą. Nepaisant didžiulės moterų sėkmės, jos vis dar susiduria su iššūkiais, kurių neturi dauguma jų kolegų vyrų.

Su kokiais 5 pagrindiniais iššūkiais moterys susiduria verslininkes versle?

1. Nepaisyti socialinių lūkesčių

Visuomenė sako, kad moterys turi gimdyti vaikus, atlikti namų ruošos darbus ir rūpintis savo šeimomis, o ne valdyti verslą. Taigi, kai verslininkės dalyvauja verslo renginiuose, kuriuose dažniausiai vyrauja vyrai, jos jaučia, kad turi įrodyti save, laikydamosi stereotipinio „vyriško“ požiūrio į verslą: konkurencingo, atkaklaus ir griežto.

Tačiau daugelis sėkmingų moterų vadovų mano, kad atsisakyti poreikio visada įtikti kitiems, likti ištikimam tam, kas esi, ir surasti savo balsą yra raktas į socialinių lūkesčių viršijimą. Štai patarimai, kaip peržengti socialinius lūkesčius:

  1. Priminkite sau, kas esate ir kodėl pradėjote savo verslą. Kai gyveni visuomenėje, kurioje žmonės iš anksto numato abiejų lyčių lūkesčius, esi linkęs leisti šioms sąvokoms kuo geriau pasinaudoti. Jei jaučiate, kad nebesate savimi, žengkite žingsnį atgal ir priminkite sau, kas esate ir kodėl pradėjote savo verslą.
  2. Pasinaudokite tuo, kad esate moteris. Visuomenė turi išankstinių lūkesčių moterų atžvilgiu, daug žmonių linkę nuvertinti moteris verslininkes. Kadangi jūsų konkurentai nemano, kad esate grėsmė, pasinaudokite šia proga ir pasistenkite į priekį!
  3. Turėti. Nė vienas iš šių socialinių lūkesčių netrukdė kurti ir valdyti savo įmonę, tad kodėl tai turėtų jus dabar jaudinti? Priklausykite nuo to, kad esate sėkminga moteris vyro pasaulyje! Jūs sunkiai dirbote dėl dalykų, kuriuos turite šiandien, ir toliau nepaisysite lyčių vaidmenų ir socialinių normų, kai ir toliau sieksite daugiau sėkmės ateityje.

„Jei žmonės abejoja, kiek toli galite nueiti, eik tiek, kad nebegirdėsi.“ – Michele Ruiz

2. Kova, kurią reikia vertinti rimtai

Dėl išankstinio visuomenės požiūrio į moteris daugelis moterų verslininkių vis dar kovoja, kad į jas būtų žiūrima rimtai ir kad jos būtų gerbiamos. Apmaudu ir nemalonu, kai jūsų darbovietė nenori pripažinti jūsų, kaip lyderio, vaidmens. Tačiau neleiskite, kad tai atkalbėtų jus ir netrukdytų jums išnaudoti visas savo galimybes. Vietoj to naudokite jį norui būti geresniam, niekada neleisdami jo sunaudoti tiek, kad pasimetę patys pasisektumėte.

Daugelis moterų buvo negerbiamos ir vis dar nėra rimtai vertinamos darbo vietoje. „Jelmar“ generalinė direktorė ir prezidentė Alison Gutterman sako, kad savo karjeros pradžioje ji patyrė nepagarbą. Ji teigė, kad jai teko susidurti su prielaidomis, jog ji naudojasi tik savo tėvo ir senelio reputacija, nes Jelmaras yra jos šeimos reikalas.

Bet ji žinojo, kad tai netiesa, ir ji pati yra darbštus ir garbingas verslo žmogus. Taigi, norėdama įveikti visą šį negatyvumą, ji turėjo išmokti sukurti pasitikėjimą savimi ir įveikti neigiamą mąstymą. Ji taip pat prisijungė prie įvairių moterų verslininkų grupių ir apsupo save mentoriais bei bendraamžiais, kad ją įkvėptų.

3. Sunkumai gauti lėšas

Kapitalas yra būtinas, kad įmonės, ypač mažos, galėtų augti. Vis dėlto, nors 12,3 milijono įmonių JAV priklauso moterims, tai įrodo, kad jos yra pajėgios ir patikimos, jos vis tiek stengiasi gauti lėšų. Moterų verslininkų paskolų patvirtinimo procentas yra 15–20% mažesnis, palyginti su vyrais, ir jos gauna tik 7% rizikos kapitalo investicinių pinigų.

Tai susiję su diskriminacija, nesvarbu, ar ji yra tyčinė, ar netyčinė. Nors šis klausimas nėra išspręstas per naktį, ateitis vis dar yra šviesi visoms besikuriančioms moterims verslininkėms. Jei stengiatės gauti finansavimą, ištirkite visas įmanomas galimybes. Galite pabandyti skolintis iš Smulkiojo verslo administracijos, investicinių firmų ir stipendijų įstaigų, nes jos specialiai siūlo paskolų programas moterims priklausančioms įmonėms.

4. Sunkumas pripažinti pasiekimus

Remiantis „LinkedIn“ atliktu tyrimu, moterys rečiau kalba apie savo pasiekimus, palyginti su vyrais. Tai gali būti susijęs su tuo, kad mūsų kultūroje vis dar egzistuoja lyčių atotrūkis. Molly MacDonald, „The Mobile Locker Co.“ įkūrėja ir generalinė direktorė, teigė, kad jai visada buvo sunku pripažinti savo laimėjimus ir jų sėkmę. Ji teigė besijaučianti, kad jei žmonės žinotų, kad ji vienintelė kontroliuoja savo įmonę, žmonės kitaip suprastų jos verslo vertę. Tačiau ji taip pat teigė, kad plėtodama savo verslą, ji sąmoningai stengiasi turėti savo sėkmę.

„Noriu, kad kiekvienai mažai mergaitei, kuriai buvo pasakyta, jog ji yra viršininkė, vėl būtų pasakyta, kad ji turi lyderystės įgūdžių“. – Sheryl Sandberg

5. Nesėkmės baimė

Kiekvienas verslas, nesvarbu, ar jis priklauso vyrui, ar moteriai, turi galimybę žlugti. Užuot žiūrėję į savo stiklinę pustuštę, pabandykite ją pamatyti pusiau pilną! Pradėti verslą niekada nėra lengva. Bet niekada nesužinosite, ar pasiseks, nebent bandysite. Jei bijote nesėkmės, naudokite tai kaip motyvaciją klestėti. Kelyje visada bus iššūkių ir tikriausiai patirsite daug sunkumų, tačiau nenuleiskite rankų. Susitelkite į kelionės tikslą, mokykitės iš klaidų, bandykite dar kartą.

Moterys verslininkės kiekvieną dieną susiduria su įvairiausiais iššūkiais, tačiau moterų valdomų įmonių skaičius kiekvieną dieną vis didėja. Tai reiškia tik tai, kad moterys nepaiso normų ir sėkmingai valdo savo įmones, teikia darbo vietas bendruomenei ir prisideda prie šalies ekonominio augimo. Neleiskite iššūkiams sulaikyti jūsų galimybių išnaudojimo. Dalyvaukite 252 milijonais moterų visame pasaulyje, kurios yra verslininkės!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *