7 įgalinančios gyvenimo pamokos iš Warreno Buffetto

Warrenas Buffettas, taip pat žinomas kaip „Omahos orakulas“, yra vienas didžiausių mūsų laikų investuotojų. Jis yra mano mėgstamiausias ne tik todėl, kad yra puikus investuotojas, bet ir todėl, kad gyveno pavyzdingai. Šiais metais 91-erių metų Buffetto grynoji vertė yra daugiau nei 85 milijardai dolerių. Buffettas mus išmokė daugybės savo kalbų ir gyvenimo pamokų.

Čia yra keletas geriausių Warreno Buffetto gyvenimo pamokų:

1. Perskaitykite

Buffettas visada tikėjo sudėtingumo galia. Tai jis pritaikė ne tik investavimui, bet ir savo gyvenimui. Jis nuolat atnaujinamas skaitydamas daugiau nei 500 puslapių per dieną. Radęs laiko, jis skaito 10-K įmonių ataskaitas ir analizuoja dominančias įmones. Šiais laikais skaityti darėsi vis sunkiau. Mūsų dėmesio sulaukia tiek daug programų, kad tampa beveik neįmanoma išsivaduoti iš blaškymosi ir atsisėsti skaityti. Tačiau jei vadovausitės Buffetto patarimais, tai taps įpročiu, o šiandien įgytos žinios nueis ilgą kelią.

„Norint susikurti reputaciją reikia 20 metų, o sugadinti – penkias minutes. Jei pagalvosite apie tai, padarysite viską kitaip “. – Warrenas Buffettas

2. Būk paprastas

Nors jis yra toks turtingas, Buffettas nori gyventi paprasčiau ir daug mažiau nei leidžia. Jis vis dar gyvena namuose, kuriuos įsigijo 50-aisiais. Buffettas pusryčiauja „McDonald’s“ ir vairuoja tą patį automobilį, kurį turėjo daugelį metų. Tai nereiškia, kad jis negyvena gerai. Jis nejaučia poreikio būti ekstravagantišku. Gyvenimas paprasčiausiai pašalins spaudimą padaryti įspūdį žmonėms socialiniuose tinkluose ir sutelkti dėmesį į tai, kas svarbu. Jei jaučiatės patvirtintas savyje, jums nereikės išorinio patvirtinimo.

3. Parodykite vientisumą

Buffettas visada demonstravo sąžiningumą versle. Jei ką nors pažadėdavo, jis nuosekliai vykdydavo. Jis suteikė naudos savo akcininkams ir verslui. Buffettas vertina vientisumą labiau nei bet kokią kitą kokybę, net aukščiau intelekto ar energijos. Įdomu tai, kad Buffetas mano, kad nėra jokių savybių, kurių negalima išsiugdyti, nes mes visi esame pasirinkimai. Nepaprastai svarbu savęs pažvelgti ir pasirinkti sąžiningumą, kad gyvenime pavyktų. Tai yra kažkas, kuo negalima prekiauti niekuo, nesvarbu, kokia yra kaina.

4. Išmokite bendrauti

Bafetas buvo labai drovus, kai buvo jaunas. Tačiau jis suprato, kad norint sėkmingai bendrauti reikia gerai bendrauti, todėl įstojo į viešojo kalbėjimo kursus ir patobulino bendravimą, o tai padėjo jam versle ir viešajame gyvenime. Jis visada vertino šį kursą kaip vieną iš savo sėkmės priežasčių. Buffettas dalijasi savo išmintimi per panašias noveles, liudijančias jo bendravimo įgūdžius. Jei nesugebate išsakyti savo minčių, dabar yra puikus laikas prisijungti prie kursų, kad turėtumėte auditoriją ir praktikuotumėte savo viešąjį kalbėjimą bei įgytumėte pasitikėjimo savimi.

5. Mylėk tai, ką darai

Buffettas labai anksti rado tai, ką mėgo daryti, ir sakė, kad eidamas į darbą bakstelėjo šokius. Jam taip sekasi tai, ką jis daro, nes jis myli savo darbą. Jis visada sakė, kad darbas nemėgstamame darbe nėra geriausia strategija, jei nori būti laimingas. Jis pataria studentams daryti tai, kas jiems patinka, nes gyvenimas yra per trumpas, kad būtų varganas jūsų nekenčiamame darbe. Jei dirbate nekenčiamą darbą, stenkitės jį pakeisti. Jei nemėgstate to, ką darote, ieškokite tol, kol rasite savo aistrą. Kai darbe bus sunku, jūsų aistra ir susidomėjimas karjera jus apims.

6. Būkite nuolankus

Nepaisant Bafeto žinių ir turtų, Bafetas yra nepaprastai kuklus ir nebijo pripažinti klaidų. Jis taip pat atskleidė, kad trūksta patirties tam tikrose srityse. Paklaustas, kodėl neinvestuoja į technologijas, jis puikiai pasakė, kad investuoja tik į tai, ką supranta. Jis prisipažino, kad nesupranta konkrečių pramonės šakų ir būtų kur kas geriau pasirengęs sėkmingai investuoti į suprantamą industriją. Buffettas parodė nuolankumą ir pripažino akcininkams investavimo klaidas, kai jas padarė. Nuolankumą galima ugdyti išklausant ir prašant grįžtamojo ryšio. Būtina suabejoti savo prielaidomis ir pripažinti, kad galite klysti.

„Aš vertinu sėkmę pagal tai, kiek žmonių mane myli“. – Warrenas Buffettas

7. Būkite dosnus

Warrenas Buffettas buvo visiškai dosnus savo pinigais. Jis įsipareigojo atiduoti daugiau kaip 99% savo turto. Įvairiems fondams jis jau paaukojo daugiau nei 34 mlrd. Jis mano, kad per savo gyvenimą išnaudotų mažiau nei 1% savo turto, o 99% jam nėra jokio naudingumo. Jis mano, kad likusią dalį aukos žmonėms, kuriems šie pinigai būtų naudingi.

Puikios Buffetto savybės padarė jį sėkmingu ir padarė jį nepaprastai populiarų tarp savo bendraamžių ir jaunesnių kartų. Be jokios abejonės, jo savybių įsisavinimas padės jums išsiugdyti asmenybę, susikurti charakterį ir sėkmingai gyventi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *