Ar SMART tikslai jus sulaiko?

Visi visada kalba apie savo TIKSLUS. Jie nori, kad atrodytų, jog jie daro didelius didelius žingsnius link kažkokio tobulumo regiono, kurį savo žvilgsniu, ketinimu, apraiškomis ir pan. Ir sistemą, kurią jie taiko?

SMART tikslai!

Taip. Ta vestigialinė trumpalaikė pramoninio amžiaus apšvietimo masė. „Oi!“ Girdžiu, kaip sakai. „Plaušiena? Dujinis apšvietimas? Bet … tai yra svarbiausias ir efektyviausias būdas susisteminti savo tikslus, kad žinotumėte, ko ieškote gyvenime !! “

Tikrai? Gerai, protingas vaikinas. Įsigilinkime …

S = specifinis. Saunus. Kiek konkrečiai norite sužinoti? Ar norite X dolerių banke? Ką daryti, jei galų gale gausite daugiau? Mažiau? Ar tai nepavykęs tikslas? O jei jūsų FAKTINIS tikslas yra jaustis puikiai dėl to, ką darote kasdien? Kiek tai konkretu? Konkretumas yra judantis vartų stulpelis, žmonės.

M = išmatuojamas. Man tai sekasi tam tikru mastu. Kas bus išmatuota, bus tvarkoma, tiesa? Žinoma, nebent tikslas yra tai, ko negalima išmatuoti. Kaip jausmas. Arba vieta. Arba sąlyga.

A = pasiekiama (arba pasiekiama). Štai čia baronų klasė pakelia galvą. Tiksliai kam galima pasiekti? Asmeniui, sakančiam, kad ne? Ar tau? Ar kam nors kitam, kuris tai padarė? Pagalvokite apie viską, ką norėtumėte veikti gyvenime. Jei istorijoje tai padarė net VIENAS žmogus, tai įmanoma. Bet kokia priežastis to nedaryti yra apribojimas.

R = realistiškas (arba aktualu). Man nepatinka „aktuali“ versija, nes akivaizdu, kad jei turite ką nors, ką norite padaryti, tai jums yra aktualu, ir tai yra visa, ko jums reikia. Bet … realu? Vaizduoju seną maudliną „filme noir“ su vaikinu prie stalo ir sakau: „Vieną dieną jūs visi dirbsite dėl manęs“, o didysis bosas vyras su riebiu cigaru ir riebiais nugaros plaukais juokiasi: „Būk rimtai … tu stalo žokėjus, ir tai viskas, kuo jūs kada nors būsite! Tiesiog būk laimingas, kad turi darbą su gera pensija! “ Viską, kas jus supa gyvenime, pradedant batais, baigiant kompiuteriu, baigiant dažais ant sienų ir baigiant rankoje esančiu prietaisu, kuris milisekundėmis gali pasiekti VISAS žmogaus žinias – visa tai – sukūrė ne protingesni ar talentingesni už jus žmonės . Išskyrus tai, kad jiems „tikroviška“ buvo sklandi sąvoka.

T = pagal laiką. Kitas. Terminas. Kad tai įvyktų [DATE] arba nepavyko pasiekti savo tikslo (ergo: tai nepasiekiama). Išskyrus … kas nutiks, jei pasieksite po metų? Arba anksčiau? Arba niekada, bet vis tiek jaučiatės nuostabiai? Laiko struktūra yra dar viena sistema pagrįsta žymeklis, leidžiantis nustatyti tikslo pagrįstumą, ir tai tiesiog neteisinga. Ne viso gyvenimo tikslams.

„Mūsų tikslus galima pasiekti tik per plano priemonę, kuria turime nuoširdžiai tikėti ir pagal kurią turime energingai veikti. Kito kelio į sėkmę nėra “. –Pablo Picasso

SMART yra sena žinia. „SMART“ išlaiko žmones vidutiniškai, tačiau sukuria iliuziją, kad jie daro kažką nepaprasto. SMART yra komfortas, apsimesdamas, kad išstumia tave iš komforto zonos.

„SMART“ iš tikrųjų veikia labai gerai verslo projektams: iki B mėnesių pabaigos (pagal laiką) turime gauti X rezultatus (specifinius) iki Y lygio (išmatuojami), su Z biudžetu (pasiekiami) su A nuokrypiais (realistiški).

Jūsų gyvenimas nėra įmonės projektas. Taigi nepainiokite SMART tikslų su jausmais ar intuityviais tikslais. Žinoma, planuokite tai, ko norite, tačiau atkreipkite dėmesį į du tikslus, kurių siekiate:

Proceso tikslai. Tai yra tikslai, nukreipiantys jus link to, ko iš tikrųjų norite. Pakankamai juokinga, kad jie nėra tikslai savaime, o žingsniai kelyje. „Įstojau į magistrantūrą!“ nėra tikslas. Tai proceso tikslas. Kodėl eini į magistrantūrą?

Baigiasi tikslai. Tai yra tikslai, kurių iš tikrųjų siekiate. Dalykas, kurio norite, kad suteiktumėte norimą jausmą, remiantis intuicija, kurią turite apie savo kelią.

Iš kur tu žinai? Pagalvokite apie kitą dalyką savo sąraše. Kitas etapas. Ar tai tikslas? Jei manote, kad taip yra, pasakykite dalyką garsiai. Tada prie jo pabaigos pridėkite „taip“ ir užbaikite sakinį.

  • „Aš noriu numesti 20 kg iki vasaros.“ kad…
  • „Aš galiu jaustis geriau apie save“. kad…
  • „Aš galiu praleisti daugiau laiko su savo šeima.“ kad…
  • „Aš galėsiu jais džiaugtis kuo ilgiau.“ kad…
  • – Jie prisimins mane geriausiu atveju.

Tu matai? Tikslas nėra 20 svarų. Tai idėja daryti įtaką, PASJAUSTYTI, tarsi jie būtų kuo puikiausiai įsimenami.

Tai tik pavyzdys. Jūs galite padaryti „taip, kad“ iki galo, ir tikriausiai tęskitės kai kuriuos tikslus. Bet esmė ta, kad žinai, kada tavo tikslas yra proceso tikslas, o kada – galutinis tikslas. Nesijaudinkite, jei nesate protingas dėl to … žinosite, kai einate teisingu keliu, kai intuityviai pajusite, kad darote tai, ką turite daryti, ir jaučiatės patogiai tai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *