Ar žmonės gali statyti automobilį priešais jūsų namą

Tai pažįstama problema – jūs grįžtate namo po ilgos dienos darbe, kad sužinotumėte, jog gatvėje nėra kur statyti.

Ar kas nors nuolat nišina erdvę už jūsų namo ribų? Ar nesąžiningi pirkėjai stovi prie jūsų važiuojamosios kelio dalies? Štai ką galite padaryti.

 Parkavimo problemos gali sukelti daug įtampos tarp kaimynų - štai ką reikia žinoti

2
Parkavimo problemos gali sukelti daug įtampos tarp kaimynų – štai ką reikia žinotiKreditas: Alamy

Ar turite teisę į stovėjimo vietą už savo namo?

Jūsų kaimynai gali teikti pirmenybę automobilių stovėjimo vietai už jūsų namo, bet ar tai yra teisėta teisė?

Mes bijome, kad tai bloga žinia tiems iš mūsų, kurie gyvename miestų centruose, kur automobilių stovėjimo aikštelė dažnai mokama.

Policija nori priminti žmonėms, kad stovėti priešais jūsų namus nėra „jūsų teisė“ – nebent turite tam skirtą stovėjimo vietą.

Jei jūsų gatvė nėra reguliuojama gyventojų leidimų statyti automobilius, bet kuris visuomenės narys gali ten stovėti, jei tik jis laikosi apribojimų ir nekelia kliūčių.

Pagal greitkelių kodeksą negalima statyti …

 • Pėsčiųjų perėjoje, įskaitant zig-zag linijomis pažymėtą teritoriją
 • Pažymėtose taksi įlankose
 • Dviračių juostoje
 • Ant raudonų linijų
 • Vietose, skirtose „Blue Badge“ turėtojams, gyventojams ar motociklams (nebent jie turi teisę tai padaryti)
 • Netoli mokyklos įėjimo
 • Visur, kur būtų užkirstas kelias prieigai prie skubios pagalbos tarnybos
 • Autobuso / tramvajaus stotelėje arba šalia jos
 • Priešais arba per 10 metrų nuo sankryžos
 • Per numestą kelkraštį
 • Priešais įėjimą į nuosavybę

Taip pat nėra įstatymo, kiek laiko kažkas gali stovėti toje pačioje vietoje, nebent policija mano, kad automobilis buvo apleistas ir nusprendžia jį pašalinti.

Ar jūsų kaimynai užima vietą gatvėje, kol turi visiškai gerą važiuojamąją kelio dalį, kurios nenaudoja?

Vėlgi, jie visiškai nedaro nieko blogo įstatymų akyse, net jei jie neleidžia jums patekti į taip reikalingą paskutinę automobilių stovėjimo vietą.

Ir prieš bandant laimę, jūs taip pat negalėsite taupyti „savo“ vietos kūgiu.

Viskas, kas paliekama kelyje, gali būti vertinama kaip kliūtis ir prieštarauja įstatymams, nebent jums būtų duotas tarybos leidimas.

Vis dėlto neteisėta statyti automobilius tiesiai už mokyklos, zigzaginėmis linijomis iki pėsčiųjų perėjos, o tam skirtose pažymėtose įlankose neturite leidimo.

Ar neteisėta statyti automobilį kitoje kelio dalyje?

Jei kas nors užstoja jūsų važiuojamąją kelio dalį arba jei jo ratas yra virš nuleistos kelkraščio, jis pažeidžia automobilio stovėjimą.

Yra dviejų tipų numesti kelkraščiai: pėstiesiems, ypač vežimėliais ar neįgaliųjų vežimėliuose, ir vairuotojams, norintiems privažiuoti važiuojamąsias dalis.

Transporto priemonėse, stovinčiose per numestus kelkraščius, galima įsigyti bilietus, net jei jie neužstoja jų iki galo.

Tačiau stovėjimas labai arti nuleistos bortelio arba tiesiai priešais jį nėra neteisėtas, net jei jis riboja patekimą.

 Deja, automobilių stovėjimo aikštelę prie pat jūsų namų gali kas nors pamiršti - jūs neturite specialių teisių

2
Deja, automobilių stovėjimo aikštelę prie pat jūsų namų gali kas nors pamiršti – jūs neturite specialių teisiųKreditas: Alamy

Ar neteisėta, kad kažkas stato automobilį ant jūsų važiuojamosios dalies?

Keista teisinė spraga reiškia, kad kiekvienas gali pastatyti automobilį ant jūsų važiuojamosios kelio dalies – ir jūs negalite daug ką padaryti.

Didžiojoje Britanijoje buvo nemažai atvejų, kai namų savininkai buvo užstrigę svetimam automobiliui ant savo važiuojamosios kelio dalies , tik jiems nebuvo pasakyta, kad nei policija, nei vietos valdžios institucijos neturi galių jo perkelti.

Tuo atveju, kai nepažįstamas asmuo stato jūsų važiuojamąją kelio dalį, kyla problema, kai neryški riba tarp baudžiamosios ir civilinės teisės.

Jei automobilis stovi ant viešojo kelio ir jis užstoja jūsų važiuojamąją dalį, vietos valdžios institucijos tikrai turi teisę skirti baudą .

Bet kai automobilis pasisuka į jūsų vairą, jis techniškai priklauso privačiai nuosavybei – ir vietos tarybos neturi jurisdikcijos.

Privaloma, kad tarybos pašalintų apleistus automobilius tiek iš viešosios, tiek iš privačios nuosavybės, tačiau jei atitinkamas variklis yra apmokestinamas, apdraustas, galiojantis MOT ir nėra pavojingos būklės, vargu ar jie palies jį privačioje žemėje.

Policija pripažins, kad automobilis yra techniškai pažeidžiamas, tačiau priskirs jį prie civilinio nusikaltimo, numesdamas jį toli nuo savo prioritetų sąrašo ir reiškia, kad jums reikės teismo iškeldinimo pranešimo.

Jackas Cousensas, AA kelių politikos vadovas, sakė: „Keista, panašu, kad šiuo atveju sistema teikia pirmenybę pažeidėjui, o ne aukai.

„Kadangi pažeidimas yra civilinė byla, policija negali dalyvauti, o kadangi transporto priemonė yra privačioje žemėje, taryba taip pat negali padėti.

„Taigi vieninteliai būsto savininkų turimi variantai, norintiems susigrąžinti tai, kas teisėtai jiems priklauso, kainuoja ir laiką, ir pinigus“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *