Fiksuoto mąstymo mentaliteto įveikimas

Kalbant apie savipagalbą, paprastai yra dvi populiarinamos sąvokos: asmenys turi augimo mąstyseną arba, kitaip, jie turi fiksuotą mąstyseną. Augančios mąstysenos žmonės visada stengiasi tobulėti mokydamiesi naujų dalykų arba skatindami savo augimą. Kita vertus, tie, kurie turi fiksuotą mąstyseną, tiki, kad niekas negali pasikeisti ir tęsti toliau tokie, kokie yra, nepaisant to, kaip jie suvokia savo gyvenimą ir kokie jie gali būti nelaimingi.

Ar galite tai susieti? Nors jums gali kilti pagunda sutelkti dėmesį tik į savo augimą, todėl galite dirbti, malti ir susitelkti ties savo tikslų siekimu, turite rasti sveiką darbo ir poilsio pusiausvyrą, kad galėtumėte tobulėti savęs tobulinime ir padidinti savo produktyvumą. Pažvelkime į tai, kas yra augimo mąstysena ir kaip ją panaudoti tobulinant save!

Pristatome: augimo mąstysena

Taigi, kas yra augimo mąstysena? Kuo jis skiriasi nuo fiksuoto mąstymo? Augimas reikalauja naudoti daugiau nei vieną strategiją, bet į savo saviugdos kelionę įtraukti ir atsipalaidavimą bei poilsį. Norėdami sėkmingai įveikti iššūkius, pvz., Tuos, su kuriais susiduriate, kai bandote atkreipti savo klientų dėmesį ar norite labiau išsiskirti iš konkurentų, turite sutelkti dėmesį ne tik į savo įmonės, bet ir į asmeninį augimą. .

Pavyzdžiui, kaip verslo savininkui gali tekti padidinti savo našumo pastangas, kad įveiktumėte konkurentus tam tikroje pramonėje; Taigi pagalvokite, kaip tai pritaikyti savo pramonėje. Taip yra todėl, kad augimo mąstysena yra ta, kurioje visada matai potencialą tobulinimasir kur iššūkiai tampa mokymosi galimybėmis, o ne didžiulėmis kliūtimis jūsų kelyje. Ar galite pagalvoti apie tokius iššūkius ir kaip iš jų mokėtės?

„Daugumą svarbių dalykų pasaulyje įvykdė žmonės, kurie vis bandė, kai atrodė, kad visai nėra vilties.“ – Deilas Karnegis

Maksimaliai išnaudokite savo galimybes

Augantis mąstymas taip pat reiškia, kad asmenys stengiasi maksimaliai išnaudoti savo galimybes visomis šio termino prasmėmis. Taigi, jei turite tokį požiūrį, jūs visada ieškote didžiausio ir geriausio būdo kažkam pasiekti, užuot žiūrėję į savo kliūtis kaip į tai, ko negalite įveikti. Kai reikia įveikti iššūkius ar įveikti kliūtis, augantį mąstymą turintys žmonės yra suinteresuoti juos rasti didesnis vaizdas ir kas juos ten pasieks – nesusitelks į priešingą.

Priešingai, jei turite pastovų mąstymą, į kliūtis esate linkęs žiūrėti kaip į kliūtį ar į tai, kas trukdo joms pasiekti savo tikslų. Taigi, turint tokią augimo mąstyseną, iš tikrųjų reikia mokytis maksimaliai išnaudoti savo potencialą ir sutelkti dėmesį į tai padaryti, o ne susiaurinti dalykus, su kuriais jaučiatės patogiai. Tai apie išėjimą iš savo komforto zonos!

Priimk sėkmę ir Nesėkmė

Ši mąstysena tikisi, kad jūsų kelyje susidurs ir su sėkmėmis, ir su nesėkmėmis. Asmenys, gyvenantys fiksuotą mąstymą, nenori rizikuoti ar net pažvelgti į augimo galimybę tiesiog bijodami nesėkmės. Kita vertus, tie, kurie priima augimą, yra linkę į iššūkius žiūrėti kaip į galimybes ir nori išbandyti naujus dalykus, net jei dėl jų nesiseka. Kodėl? Aštuoniolika baisių išgyvenimų visada galite sužinoti ką nors naujo! Kadangi augimo mąstysena skatina jus būti adaptyviais, tai gali žymiai pagerinti produktyvumą, kai jūs mokotės prisitaikyti prie sunkių ar sudėtingų aplinkybių, o ne užstrigti ir sustoti tiesiai į kelią vien tik matant iššūkį.

„Kiekvienoje situacijoje ieškokite gero, ieškokite vertingos pamokos kiekvienoje nesėkmėje, ieškokite kiekvienos problemos sprendimo. Nuolat galvok ir kalbėk apie savo tikslus “. – Brianas Tracy

Didesnė motyvacija ir drausmė

Dėl fiksuoto mąstymo žmogų gali paralyžiuoti nesėkmės baimė. Be to, kadangi jie nemano, kad gali labai kontroliuoti bet kokį rezultatą, daugeliui žmonių, turinčių tokią mintį, taip pat trūksta motyvacijos, kad pavyktų ir net pradėti save. Jie taip pat dažnai atkalbinėjasi, kai nemato tiesioginių savo pastangų rezultatų, kurie gali paskatinti atidėlioti ar tiesiog pasiduoti. Be to, daugelis tokią mąstyseną turinčių žmonių nėra motyvuoti rizikuoti pavojingose ​​situacijose, nes jų supratimas yra tas, kad nesėkmė sukelia daugybę pasekmių, kurių neišvengiama arba kurios gali juos sulaikyti nuo galimos sėkmės.

Jų mąstymas paprastai būna toks: jei padarys ką nors per daug rizikingo, jie visam laikui praras tai, dėl ko dirbo, ir pateks į žlugusį žmogų. Vietoj to, augimo mąstysena padės tapti disciplinuotesniems ir motyvuotesniems siekti tų dalykų, kuriuos norite pasiekti, nes nesėkmę matote kaip mokymosi būdą ir mokotės įvertinti šią galimybę augti. Iš tikrųjų augimo mąstysena leidžia žmonėms prisiimti apskaičiuotą riziką ir įvertinti bei peržiūrėti savo pradines prielaidas, kaip to reikalauja situacija. Tai leidžia žmonėms priimti netikrumą kaip natūralią gyvenimo dalį ir naudoti netikrumą kaip augimo įrankį.

Jūsų mąstysena yra labai svarbi, jei norite būti gerai veikiantis, labai produktyvus ir susitelkęs asmuo. Augimo mąstysena leidžia rizikuoti leidžiant neapibrėžtumą laikyti natūraliu gyvenimo faktu, o ne kaip problemą, kurią reikia išspręsti; ir pagal tai priimti apskaičiuotus sprendimus. Tai taip pat leidžia jums būti labiau entuziastingu asmeniu, tuo, kuris domisi ir yra atsidavęs savo sėkmei. Taigi išeikite iš fiksuoto mąstymo ir verčiau susitelkite į savęs išplėtimą, priimdami augimo mąstyseną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *