Kaip išsiugdyti savo stipriąsias puses, pasak Peterio Druckerio

Ugdyti save kaip asmenį reiškia pagerinti savo stipriąsias puses ir rasti būdą, kaip sumažinti savo silpnybes. Neseniai skaičiau velionio Peterio Druckerio, kurį daugelis laiko šiuolaikinio verslo valdymo tėvu, mokymus. Tiesą sakant, per savo gyvenimą Druckeris parašė 39 knygas ir sukūrė daugybę laikraščių skilčių, esė ir mokomųjų filmų apie įmonės valdymą, taip pat dėstė tai universitete.

Tai yra jo patarimas, kaip išplėtoti savo stipriąsias puses, remiantis Druckerio raštais ir mokymais:

Pripažinkite tobulėjimo poreikį

Prieš pradėdami plėtoti savo stipriąsias puses, turite pripažinti, kad jums reikia tobulėti. Pasitikėjimas yra puikus, tačiau vienas pasitikėjimo trūkumas yra tas, kad tai gali sukelti jausmą, jog esi toks geras, kaip gali, ir neturi kur tobulėti.

Pirmas žingsnis – pripažinti, kad kiekvienas gali tobulėti. Pagerėjimas nereiškia, kad jums kažkas blogai. Tai tiesiog reiškia, kad galite tai padaryti geriau. Net jei jaučiate, kad esate savo žaidimo viršūnėje, visada galite pasistengti, kad kuo nors geriau taptumėte.

Jūs turite būti linkęs tobulėti ir turėti tam tikrą pagrindą, kurį galėtumėte tobulinti. Tai gali būti neapdorotas talentas arba žinios, kurias įgijote per patirtį. Nieko nebandau atgrasyti nuo naujų įgūdžių. Akivaizdu, kad ką nors pradėti nuo nulio įmanoma, tačiau norint tai tobulinti, reikia daugiau laiko, nei tobulinant tai, ką tu jau moka ar turi natūralių sugebėjimų.

Kuo natūralesnis talentas kažkuo pasižymi, tuo daugiau gali progresuoti. Tarkime, jūs turite natūralių pardavimo galimybių ir save vertintumėte kaip 6/10 kaip pardavėją. Galite lengvai pasiekti visų žvaigždučių lygį 9 ar net 10/10. Bet jei neturite daug natūralių talentų pardavimuose – tarkime, tik 3/10 – greičiausiai galėsite pasiekti tik 7/10 lygį.

Taigi, priimkite tai, kas jums iš prigimties gera. Daugelis žmonių nežino apie savo silpnybes ir todėl gali manyti, kad jiems nereikia nieko tobulinti ar gauti pagalbos tvarkant silpnąsias sritis. Norėdami padėti nustatyti stipriąsias ir silpnąsias puses, pasikalbėkite su žmogumi, kuriuo pasitikite ir kuris gali suteikti jums sąžiningų atsiliepimų. Klausykitės, ką jie sako, atvirai ir susilaikykite nuo neigiamo atsiliepimo. Pažvelkite į tai kaip į mokymosi patirtį ir galimybę aptarti sritis, kurias reikia tobulinti.

„Žinios turi būti tobulinamos, keliamos iššūkiai ir jas nuolat reikia didinti, arba jos išnyksta“. – Peteris Druckeris

Susitelkite į savo stipriąsias puses, o ne į silpnybes

Iš pradžių tai gali atrodyti priešinga. Jei nesutelkiate energijos į savo silpnybes, kaip jas pašalinsite ar įgysite kompetenciją tose srityse? Jei galvojate apie tai, kaip išmokti instrumentą, jei darote vieną dalyką tikrai gerai (pvz., Perjungiate gitaros akordus), bet negalite padaryti kažko kito (pvz., Groti piršto stilių), turite: praktikuokite tai, ką jūs negali darykite tai, kad pašalinsite tą silpnybę ir tapsite geresniu žaidėju.

Tačiau tai, kas tinka mokantis instrumento, ne visada veikia save tobulinant. Druckeris sako, kad geriau susikoncentruoti ties tuo, ką jau darote gerai, kad galėtumėte tapti jo ekspertu. Užuot buvę gerai suplanuotas generalistas, pabandykite sutelkti dėmesį į tai, kad esate absoliučiai geriausias vienu dalyku. Dėl to kyla klausimas: ką turėtų tada darai apie silpnybes?

Pašalinkite savo silpnybes per partnerystę

Akivaizdu, kad jūs negalite tiesiog ignoruoti tai, kas esate silpna. Turite rasti būdą, kaip pašalinti silpnybes, tačiau tai įmanoma padaryti bendradarbiaujant su kitais. Jei tikrai gerai mokate A, bet kovojate su B, susiraskite žmogų, kuris puikiai dirba B, bet kuriam reikia pagalbos su A. Kartu galite susitelkti ties tuo, kuo esate stiprus, tuo tarpu kitas rūpinasi ko esi silpnas.

Pateikdamas jums realaus pasaulio pavyzdį, daugelis verslininkų, pradėdami naują verslą, stengiasi viską padaryti patys. Nepaisant to, kad jie gali puikiai rasti naujas rinkas ir pateikti verslo idėjų, jie negali būti kompetentingi buhalterijoje ar rinkodaroje. Taigi, verslininkas gali užmegzti partnerį (arba pasamdyti) žmogų, kuris tose srityse yra stiprus, o ne praleisti savo brangų laiką bandydamas sustiprėti tose srityse.

Priešintis lyginant save su kitais

Gali būti tik tavo geriausias, o ne kažkieno geriausias. Užuot susitelkę ties tuo, ką gali ar ko negali padaryti kitas asmuo ir kaip tai susiję su jumis, išmokite vertinti tai, ką jis gali padaryti, ir kaip jūs galite mokytis iš jų. Palyginus, jūs jausitės blogai, nes nemanote, kad darote kažką tokio gero, kaip kažkas kitas, arba jie tiesiog pamaitins jūsų ego, jei pamatysite, kad galite padaryti ką nors geriau nei kas nors kitas (ir galbūt sukels klaidingą informaciją) saugumo jausmas, turint tam tikrą dalyką).

Išdėstykite sau mokymo programą

Negalite kažkur patekti, jei nežinote, kur einate. Jei norite patobulinti įgūdžių rinkinį arba padidinti savo patirtį tam tikroje srityje, turėsite turėti planą tai padaryti. Išnagrinėkite, kokius kursus turėsite lankyti, ir sudarykite planą, kuris suteiktų laiko ir galimybę tai padaryti. Nurodykite mentorius, su kuriais galėtumėte bendradarbiauti, ir turėkite laiko juostą tai pasiekti.

Galvodamas apie partnerystę su mentoriumi, Druckeris siūlo kreiptis į žmones, kurie jus įkvepia ir net gąsdina. Priklausomai nuo to, kam taikote, jums gali nepavykti iš tikrųjų susisiekti su šiais žmonėmis, tačiau jei pateisinsite pagrįstus lūkesčius ir nusitaikysite į žmones, kuriuos nušovė susitikime, galite pastebėti, kad kai kurie iš jų imlūs veikti mentoriaus vaidmuo (arba bent jau tapimas profesionaliu pažįstamu).

„Nėra nieko tokio nenaudingo, kaip efektyviai atlikti tai, ko nereikėtų daryti visai“. – Peteris Druckeris

Išmatuokite savo pažangą

Vienintelis būdas suprasti, ar jums kažkas geriau, yra reguliariai matuoti savo pažangą su realiais rezultatais. Tai, kaip tai darysite, priklausys nuo to, ką norite išmatuoti, tačiau pageidautina, kad tai būtų kažkas, į kurį galėtumėte įdėti skaičius, o ne tik suvokti, ar tobulėjate, ar ne. Turint numerį, į kurį galite kreiptis, labai svarbu išlaikyti pažangą. Pavyzdžiui, jei bandote pagerinti savo pardavimo galimybes, akivaizdus skaičius, kurį galėtumėte naudoti, būtų tai, kiek išaugo jūsų pardavimas. Kad ir ką bandytumėte patobulinti, pateikite patikimą matavimą, kuriuo galite pasikliauti sekdami savo pažangą.

Laikydamiesi Peterio Druckerio patarimų ir pripažindami jūsų poreikį tobulėti, sutelkdami dėmesį į savo stipriąsias puses, bendradarbiaudami su kitais, susilaikydami nuo palyginimų, turėdami tobulinimo planą ir matuodami savo pažangą, galėsite tapti ekspertu pasirinktoje srityje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *