Kaip sėkmės apibrėžimas yra raktas į sėkmę

Ar galėtumėte įsivaizduoti, kaip sėdate į automobilį, planuojate kur nors vykti, ir vis tiek neįsivaizduojate, kada atvyksite? Tai atrodo visiškai juokinga. Kaip galėtum patekti bet kur, nežinodamas kelionės tikslo? Vis dėlto tiesa ta, kad daugelis iš mūsų siekia sėkmės. Mintyse turime mintį, kad norėtume būti sėkmingi, tačiau nėra aiškaus vaizdo apie tai, kokia būtų ši sėkmė. Kitaip tariant, mes neturime tikslo.

Aš žaidžiau universiteto beisbolą, todėl šis nesugebėjimas apibrėžti sėkmės buvo akivaizdus manyje. Prieš rungtynes ​​sakyčiau, kad norėjau gerai žaisti, kaip tai daro dauguma sportininkų. Tačiau to, ko man nepavyko suvokti, buvo tai, ką iš tikrųjų reiškia gerai žaisti. Nenustačiusi, kokia būtų sėkminga diena, būčiau pasiklydusi visais būdais, kurie buvo neteisingi. Dėl to, kad neturėjau aiškaus sėkmės apibrėžimo, pasidaviau visoms neigiamoms mąstymo formoms.

Kaip ir laikrodis, visada galėjau rasti sričių, kuriose man nepavyko. Tačiau viskas pasikeitė, kai išmokau vertingų įgūdžių. Išmokęs apibrėžti sėkmę, išsivadavau iš savo perfekcionizmo ir nerimo, taip pat susidariau aiškų vaizdą apie tai, ką reiškia būti sėkmingam.

Ką reiškia apibrėžti sėkmę?

Sėkmė išties subjektyvi. Niekada neturėtume leisti niekam kitam nuspręsti, ką mums reiškia sėkmė. Svarbu tai, kaip mes vertiname sėkmę. Ką tau reiškia būti sėkmingam? Atliekant kažkieno aprašytą sėkmės apibrėžimą, gali kilti didžioji dalis mūsų streso ir nerimo.

Sėkmę apibrėžiame patys. Kol supratau, ką reiškia apibrėžti sėkmę, veikiau pagal kitų apibrėžimus. Sėkmę daugiausia vertinau kaip palyginimą su aplinkiniais. Nors tai gali būti vertinama kaip produktyvus būdas veikti, ypač tokiose varžybose, kaip sportas, tai iš tikrųjų trukdo pasirodymui.

Nuolatinis savęs palyginimas su kitais atitraukia mūsų dėmesį nuo procesų, kurių turime laikytis, kad iš tikrųjų pasiektume didžiausią našumą. Norėdami pasiekti savo tikslus ir pasiekti tai, ką laikome sėkmingu, pirmiausia turime apibrėžti sėkmę.

„Apibrėžkite sėkmę savo sąlygomis, pasiekite ją pagal savo taisykles ir kurkite gyvenimą, kuriuo didžiuojatės galėdami gyventi“. – Anne Sweeney

Tikslo nustatymo procedūra

Galvojant, kaip išsikelti tikslus siekiant apibrėžti sėkmę, reikia atsižvelgti į du tipus: didelius ir mažus tikslus.

Dideli tikslai – Dideli tikslai yra tie, kuriems įgyvendinti reikia daug laiko. Paprastai jie veikia per metus, tačiau kartais gali būti ir mėnesiai. Šis ilgas laiko tarpas leidžia atsiskleisti visiems reikalingiems veiksmams, kurie padeda sėkmingai pasiekti tikslą.

Maži tikslai – Kitas tikslas, į kurį turime sutelkti dėmesį, yra maži proceso tikslai, kuriais siekiama didesnio. Tai yra veikla, kurią atliekame kasdien.

Priežastis, kodėl jie vadinami proceso tikslais, yra ta, kad jie nėra orientuoti į rezultatus. Kai išsikeliame didelį tikslą, jis daugiausia grindžiamas išoriniu rezultatu. Tai gali pasireikšti skaičiumi skalėje, nusileisti tam tikram darbui, užbaigti sezoną su konkrečiu pergalių skaičiumi arba uždirbti tikslines pajamas. Tačiau dėmesys galutiniam rezultatui yra pagrindinis blaškytojas, dėl kurio mes niekada niekada nepasiekiame savo tikslo. Taigi įveskite proceso tikslus kaip sprendimą. Čia jūs turite įpročius, kuriais pasitikite, kurie veda jus norimo rezultato link.

Kaip apibrėžti sėkmę

Mes galime naudoti didelių ir mažų tikslų sąvoką, kad padėtų mums apibrėžti sėkmę bet kurioje mūsų gyvenimo srityje. Norėčiau padaryti tai, kad jums pateiktų metmenis, kuriuos naudodami lengvai apibrėžtumėte sau sėkmę.

1 veiksmas: apibrėžkite savo didelį tikslą

Pirmas žingsnis apibrėžiant sėkmę bus apibrėžti savo tikslą. Pagalvokite apie aukščiau aptartą tikslų nustatymo procedūrą. Savo tikslus norite suskirstyti į dvi kategorijas: didelius ir mažus. Šiame žingsnyje norite galvoti apie didelį tikslą. Mes visada turėtume siekti rezultato, kurio trokštame, ir šis žingsnis suteikia mums galimybę apibrėžti, kas tai bus. Gera nykščio taisyklė apibrėžiant savo didelį tikslą yra padaryti ją kuo konkretesnę. Tokiu būdu tiksliai žinosite, kada tai bus pasiekta.

2 žingsnis: sutelkite dėmesį į proceso tikslus

Štai kur mes iš tikrųjų pasirenkame geriausią būdą, kaip apibrėžti sėkmę, mes galime tapti sėkmingais. Nustačius didelį tikslą, dabar laikas susitelkti ties mažesniais proceso tikslais, kurie jus pasieks. Nustatydami proceso tikslus, galėsite konstatuoti, ar kiekviena diena buvo sėkminga. Štai kur sėkmės apibrėžimo procesas išties tampa galingas.

Apibrėždami sėkmę naudodami proceso tikslus, norėtumėte sutelkti dėmesį į dvi sritis: mąstyseną ir fizinius tikslus. Tai bus jūsų užsibrėžti tikslai, kuriuos galite visiškai valdyti. Tokiu būdu galite būti tikri, kad juos įgyvendinsite.

Mąstymo tikslai

Mąstysenos tikslų nustatymas apima deklaravimą, koks yra jūsų psichinis būvis. Tai galima padaryti žaidimui, praktikai, susitikimui ar tiesiog visai dienai. Štai keletas puikių mąstysenos tikslų pavyzdžių:

  • Likite pasitikintys savimi ir nesvarbu, koks rezultatas.
  • Šiandien pakartokite tvirtinimus tris kartus.
  • Pajuskite dėkingumą.
  • Likite sutelktas į mano pareigas.
  • Nori sėkmės, o ne bijoti nesėkmės.

Kiekvienas iš jų yra kažkas, ką mes galime pasiekti, padarydami jiems fantastiškus mąstysenos proceso tikslus.

„Be svajonių ir tikslų nėra gyvenimo, tik egzistuoja, ir ne todėl mes esame čia“. – Markas Tvenas

Fiziniai tikslai

Fizinių tikslų nustatymas apima apibrėžimą ir apibrėžimą, kaip norite elgtis iš fizinio taško. Gali atrodyti, kad fiziniai tikslai yra labiau skirti sportininkams, tačiau visi galime sutelkti dėmesį į fizinio proceso tikslus, kad padėtų mums apibrėžti sėkmę. Štai keletas fizinio proceso tikslų pavyzdžių:

  • Vaikščiokite pakelta krūtine, kad pasitikėtumėte savimi.
  • Vienai valandai eik į sporto salę.
  • Pažvelk visiems į akis, kai kalbuosi su jais.
  • Skaitykite 30 minučių.
  • Parašykite 1 000 žodžių.

Taigi, kaip matote, šie fiziniai tikslai apima bet kokią veiklą, kuri yra būtina kelyje link jūsų tikslo. Apibrėždami mąstyseną ir fizinio proceso tikslus, turėsite aiškų vaizdą, ar jūsų diena buvo sėkminga. Susitelkimas ir pasitikėjimas savo proceso tikslais suteiks jums galimybę kiekvieną dieną jaustis užtikrintai ir sėkmingai. Tai suteiks jums puikias galimybes pasiekti galutinę jūsų norimą sėkmę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *