Kaip sustabdyti mentalitetą „Man neužtenka“

Ar kada jautėtės neadekvačiai? Pasirodo, mes ne vieni. Tyrimai rodo, kad septyniasdešimt procentų mūsų kenčia nuo apgavikų sindromo. Polinkį abejoti savo sugebėjimais ir pasijusti sukčiavimu pirmą kartą pastebėjo Pauline Clance ir Suzanne Imes 1970 m. Šie du klinikiniai psichologai nustebino, kad impterizmas dažniausiai būdingas aukšto lygio atlikėjams.

Maya Angelou, legendinė poetė, prisipažino: „Aš žaidžiau žaidimą visiems, ir jie mane sužinos“. Albertas Einšteinas, kurio vardas yra genijaus sinonimas, prisipažino: „Aš esu nevalingas sukčius.“ Bet kodėl taip yra? Pasiekėjai linkę kelti aukštesnius tikslus nei vidutinis žmogus. Todėl jie patiria neproporcingai daug nesėkmių, verčia juos susidurti su savo trūkumais.

Taigi, jei galvoje jaučiate „man neužtenka“ balso, jūs prisidedate prie iššūkio. Norėdami įveikti abejones, naudokite žemiau pateiktus metodus:

Atpažinkite, jei turite

Pirmiausia reikia apsvarstyti, ar jus kamuoja apgavikų sindromas, ar trumpalaikis nepasitikėjimas savimi. Pirmasis yra lėtinis; pastarasis yra laikinas. Pradedant naują karjerą ar užsiėmimą ten, kur trūksta žinių ar patirties, normalu, kad trūksta pasitikėjimo savimi. Nuolankumas gali būti vertingas, jei paskatins jus gauti reikiamą pagalbą. Bet jei jaučiatės nuolatinis nepakankamumas net tose srityse, kur jums pasisekė, tai yra problema. Objektyviai savarankiškai diagnozuoti yra sunku, todėl rekomenduoju atlikti internetinį „Impostor“ sindromo testą, kad pamatytumėte, ar jums gresia pavojus.

Suasmeninkite savo kritinį vidinį balsą

Jūsų vidinis kritikas yra subpersonumas, kuris jus teisia ir žemina. Visi abejoja savimi, tačiau šis balsas neturėtų būti nuolatinis ir sekinantis. Tai neturėtų prieštarauti faktams ir objektyviai tikrovei. Bėda ta, kad dažniausiai balsas slypi po mūsų radaru. Tai pasireiškia subtilia dvejone pasisakyti ar prisistatyti. Mūsų kritikas gali būti toks silpnas, kad galime suabejoti, ar jis apskritai egzistuoja. Neleisk jam pasislėpti suasmeninkite savo vidinį kritiką. Kaip tai atrodo ir skamba? Kokiais klastingais būdais jis bando jus pakirsti?

Apsvarstykite poveikį jūsų gyvenimui

Tikrieji pokyčiai įvyksta, kai „turėtų“ virsta „privalu“. Jei manote, kad „turėtumėte“ susitvarkyti, pagerinti savo finansus ar vėl pradėti susitikinėti, to nepadarysite. Darbas atrodo skausmingesnis nei pasekmės. Bet ką daryti, jei apverssi jį ir pradėsi atpažinti skausmą daryti tai, ką darai visada? Apsvarstykite, kaip apgavikų patirtis jus sulaikė ir atitraukė nuo jūsų trokštamo gyvenimo. Kokias galimybes jūs pamiršote? Kokios patirties praleidote, nes pasijutote nevertas? Kokių nuoskaudų galite turėti ateityje, jei jūsų gyvenimas tęsis taip? Šio apmąstymo tikslas – sukurti geležinę valią įveikti impostorizmą.

„Mes visi turime patirti vieną iš dviejų skausmų: drausmės ar apgailestavimo skausmas. Skirtumas yra tas, kad disciplina sveria uncijas, o apgailestauja sveria tonas “. – Jimas Rohnas

Užduokite sau šį klausimą

Kai atpažinsite savo vidinį kritiką, iškvieskite jį. Tarkime, tai jums pašnibžda: „Jūs nepakankamai žinote, kad galėtumėte pradėti“. Pradėkite klausdami savęs: yra ši savikritika yra tikra ir ar tai svarbu? Dažnai nežinojimas gali būti naudingas, kai jis siejamas su nuolankumu. Tai gali sukelti geresnių klausimų, daugiau klausymo, mažiau išankstinių nuomonių. Jūs taip pat paprastai galite išmokti dalykų eidami. Kai pradėjau kurti savo tinklaraštį, nieko nežinojau apie svetainės kūrimą, rinkodarą ar redagavimą. Jei būčiau iš anksto išklausęs kursą, tikriausiai didžiąją dalį būčiau pamiršęs. Pažiūrėk, kaip aš tą silpnybę įvardinau kaip stiprybę? Kitas žingsnis – paklausti savęs: ar mano vidinės abejonės yra produktyvios? Net jei įtarimai yra pagrįsti, ar jie priartina jus prie tikslų, ar jie tik triukšmas?

Venkite perfekcionizmo spąstų

Impostorizmas yra glaudžiai susijęs su perfekcionizmu. Perfekcionistas daugumoje veiklų sau nustato beveik neįmanomą standartą. Būtina padaryti viską, kas įmanoma, tačiau pripažinkite, kad niekada nebūsi ir neatliksi tobulų darbų. Jei niekada negalėsite praleisti juostos, į visas pastangas žiūrėsite kaip į nesėkmę, sukurdami neigiamą grįžtamąjį ryšį. Jūsų vidinis kritikas nusispjaut: „Aš tau taip sakiau. Tau tai nėra iškirpta “. Duokite sau pailsėti; leisk sau kambarį žlugti. Padarykite tai ir pamatysite, kad jūsų nesėkmės baimė pradės nurimti. Vieta bus mokymosi ir augimo jaudulys. Kita technika yra sutelkti dėmesį į procesą, o ne apsėsti savo pastangų produktu. Savo įpročius galite kontroliuoti labiau nei galutinį produktą.

„O dabar, kai nebūtinai turi būti tobulas, gali būti geras“. Johnas Steinbeckas

Stiprink savo protą

Jei norėtumėte sustiprėti, reguliariai eitumėte į sporto salę ir kilnotumėte svarmenis. To paties tipo jėgos treniruotės tinka ir mūsų protui. Skirkite laiko kasdien, kad kuo ryškiau vizualizuotumėte savo sėkmę ateityje. Taip pat gali būti vertinga branginti savo praeities pergales. Daugelis iš mūsų apmąsto tai, kas anksčiau nesisekė; sunkios pertraukos, nuostoliai. Verčiau pagalvokite apie tuos laikus, kai tuo metu nuveikėte ką nors sunkaus. Tai neturi būti grandiozinė tai gali būti pirmas kartas, kai važiuoji dviračiu ar vairuoji mašiną. Arba galbūt jūs išbandėte sunkų testą, baigėte sudėtingą programą arba gavote paaukštinimą. Esmė ta, kad jūs įrodėte sau, jog galite išsiplėsti už savo ribų, ir tai galite padaryti dar kartą.

Neišeik vienas

Prisimenate anksčiau, kai minėjau, kad 7 iš 10 žmonių kenčia nuo apgavikų sindromo? Jei esate sąžiningas sau ir kitiems šiuo klausimu, jie greičiausiai įsijaus, nes jie taip pat išgyvena. Jie tikriausiai galėtų pasinaudoti jūsų pagalba! Nedvejodami paprašykite pagalbos ir nelaukite, kol suteiksite ją kitiems. Sukurkite aplink save komandą, kuri galėtų jus paremti ir pakelti. Yra daugybė vietų, kur galima rasti paramą: internetinės bendruomenės, grupių kūrėjai, mentorių būreliai. Jei pageidaujate pagalbos 1: 1, ieškokite trenerių, mentorių ir artimų draugų. Holivudas šlovina vienišą vilką – skudurų didvyrį, kuris viską daro patys. Tai skamba šauniai, bet vienam nepavyksta. Kiekvienas daug pasiekęs žmogus turėjo komandą, kuri padėjo jiems kelyje, kurkite savo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *