Raktas būti produktyviausiu asmeniu, kokiu buvote

Tyrimai rodo, kad žmonės dažniausiai reikalauja daugiau laisvalaikio, kai patiria stresą. Šis papildomas atsipalaidavimo būdas naudojamas siekiant sumažinti nuotaiką, kuri gali atsirasti dėl perteklinio streso, o dėl to pakylėta nuotaika gali sumažinti stresą, padidinti produktyvumą ir pusiausvyrą. Taigi pagrįstas laisvalaikio praleidimas gali būti geras būdas sumažinti stresą ir tapti produktyvesniu.

Pagrindinė laisvalaikio naudojimo stresui mažinti problema yra ta, kad dieną turime tik nustatytą laiką, ir šis laikas yra vertingas. Pailgėjęs laisvalaikis gali atrodyti neproduktyvus užimtiems žmonėms (tai tikriausiai apima daugumą žmonių, kuriems reikia streso). Yra pavojus praleisti per daug laiko atsipalaidavimui ir dėl to didinti užimtumą, kurį patiria žmonės – mažiau laiko atlikti reikalus, todėl vėl kyla stresas.

Štai kaip galite naudoti laisvalaikį stresui malšinti, išlaikydami pusiausvyrą:

Žinok savo poreikius

Yra du dalykai, kurie gali padėti jums atsipalaiduoti, neįvedant viso atidėliojimo režimo: žinoti, kokie jūsų laisvalaikio tikslai, ir turėti galvoje sąrašą šiems tikslams pasiekti. Ar jums tiesiog reikia pertraukos nuo darbo, nes jūs vis labiau vargstate? O gal jums reikia geresnės nuotaikos? Jei žinote, kokie yra jūsų poreikiai, žinosite, kada jie bus patenkinti. Daugeliui iš mūsų naudinga tai, kad darome tai, dėl ko mus užvaldo gera nuotaika. Jei jums tiesiog reikia greito proto pertraukos, skaitykite toliau, apie tai kalbama toliau šiame straipsnyje.

„Prieš priimant svarbų sprendimą savo gyvenime, visada verta nuveikti ką nors atpalaiduojančio.“ – Paulo Coelho

Raskite greitai veikiančius „Pick Me Ups“

Vienas svarbus raktas į laisvalaikio įtraukimą į įtemptą grafiką yra rasti laisvalaikio užsiėmimus, kurie atitiktų jūsų poreikius per trumpą laiką. Gali atrodyti, kad „skubėti“ per laisvalaikį gali atrodyti neprotinga, ar ne visa prasmė atsipalaiduoti ir kurį laiką pamiršti skubėjimą? Tačiau jei žiūrėdami pusvalandžio komediją galite tinkamai atsipalaiduoti, kad patenkintumėte savo poreikius, svarbu galvoti apie tai, o ne pamatyti filmą.

Radę greitesnę laisvalaikio veiklą, kuri jums tinka, ir nepamiršdami, kada jos reikia, lieka daugiau laiko padaryti viską, ką reikia. Čia yra keletas greitai veikiančių paėmimų. Galite juos naudoti, norėdami pradėti savo sąrašą ir pridėti prie jų, kai rasite daugiau užsiėmimų, kurie jums patinka.

 • Greitai pasivaikščiokite.
 • Pažiūrėkite į internetą juokingą vaizdo įrašą ar du.
 • Skambinkite draugui kelioms minutėms.
 • Šok pagal kelias dainas.
 • Padarykite sudoku galvosūkį.
 • Paprašykite vaiko pasidalinti savo mėgstamu anekdotu.
 • Išgerti kavos.
 • Parašykite dėkingumo žurnale.
 • Medituokite keletą minučių.

Motyvuokite save teigiamais būdais

Kartais jums kyla noras padaryti pertrauką, tačiau jums reikia grįžti prie užduoties ir kuo greičiau ten likti. Jei padarėte pertrauką ir turite grįžti prie produktyvumo, tai padeda rasti savimotyvacijos prieš grįžtant į savo dieną. Užmegzti ryšį su savo vidine motyvacija taip pat galite padėti išvengti pykinimo vien pagalvojus apie dienos iššūkius ir gilinimąsi į atidėliojimo režimą.

Tačiau užuot mušę save norėdami atsipalaiduoti ar bandydami motyvuoti save baime, pateikiame keletą švelnių būdų, kaip įsitraukti į idėją daryti tai, ką reikia padaryti.

Peržiūrėkite savo pasiekimus – Pagalvojęs apie jau turėtas sėkmes, gali atsirasti noras nuveikti daugiau. Jei skirsite minutę laiko apmąstyti viską, ką jau padarėte, galite labiau jaudintis kurdami daugiau šių laimėjimų.

Pagalvokite apie tai, ką gausite, kai baigsite – Kodėl jums svarbu grįžti prie savo iššūkių? Ką jūs gaunate? Jei priminsite sau naudą, kurią grąžinsite į savo vėžes, bus lengviau motyvuoti sutrumpinti laisvalaikį, kad galėtumėte iš tikrųjų mėgautis atliktais pranašumais.

Pažadėk sau atlygį, kai baigsi – Jei šių įtaisytų atlygių nepakanka, kad paskatintumėte uždaryti socialinės žiniasklaidos puslapius ir vėl pradėti dirbti, jums gali būti naudinga sugalvoti ką nors papildomo. Pavyzdžiui, aš apdovanodavau save už tai, kad eidavau į sporto salę, leisdamas sau apsirengti naujus drabužius po tam tikro apsilankymo, kol pačios treniruotės atrodė pakankamai atlygio.

„Darbe yra dorybė, o poilsie – dorybė. Naudokitės abiem ir nepaisykite nė vieno “. – Alanas Koenas

Palaikykite reguliarias atsparumo stiprinimo įpročius

Kaip jaustumėtės, jei galėtumėte mažiau reaguoti į stresą apskritai? Kai jūsų streso lygis apskritai yra žemesnis, jums rečiau reikės tiek laisvalaikio, kad išlygintumėte tas įtemptas dienas – jūsų streso lygis jau bus šiek tiek valdomas. Laimei, įmanoma sukurti atsparumą stresui – tam tikri įpročiai laikui bėgant daro mus mažiau reaguojančius į tai. Kai kurių iš šių įpročių išlaikymas gali užtrukti, bet ne tiek, kiek jūs manote, ir jie duoda ir kitų privalumų.

Štai keli geriausi atsparumo ugdymo būdai.

 • Reguliariai sportuokite – Tai naudinga tavo kūnui ir protui.
 • Išbandykite meditaciją – Tai paprasčiau, nei jūs manote, ir tai tikrai veikia!
 • Dėkingumo žurnalai – Tai tikrai gali sukurti teigiamą mąstymą ir palengvinti stresą. Pabandyk.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *