Prezervatyvai – dažni klausimai

Kas yra prezervatyvas?


Prezervatyvas yra barjerinė kontracepcijos priemonė. Dažniausiai prezervatyvai naudojami tam, kad sperma nepatektų į moters lytinius takus. Puikiai naudojami prezervatyvai gali būti 98 proc. veiksmingi apsaugant nuo nėštumo ir lytiškai plintančių ligų.

Tačiau naudojant įprastai, prezervatyvų veiksmingumas yra apie 85 proc. Prezervatyvai yra nebrangus, lengvai prieinamas, saugus ir veiksmingas kontracepcijos metodas.

Ar prezervatyvai vis dar populiarūs?

Prezervatyvai, ypač vyriški, yra populiariausias barjerinis kontracepcijos metodas, nes jie apsaugo nuo nepageidaujamo nėštumo, taip pat nuo lytiškai plintančių infekcijų.

Jie yra nebrangūs, veiksmingi, o teisingai naudojami – apie 98 proc. efektyvūs. Be to, juos lengva dėvėti ir naudojant prezervatyvus nėra jokio šalutinio poveikio, išskyrus kai kurių žmonių alergiją lateksui.

Kaip įtikinti savo vaikiną naudoti prezervatyvą sekso metu ir jo nesuerzinti?

Šiuo metu yra įvairių kontracepcijos metodų. Vyriškas prezervatyvas yra populiariausias iš barjerinių metodų. Jie labai veiksmingai apsaugo nuo nėštumo ir nuo lytiškai plintančių ligų. Jie nebrangūs, lengvai dėvimi, saugūs ir prieinami beveik visur.

Vienintelis trūkumas – galima alergija lateksui. Taip pat egzistuoja mitas, kad prezervatyvai turi įtakos varpos jautrumui, tačiau jis nepagrįstas. Norėdami išlaikyti didesnį malonumą, padarykite prezervatyvą preliudijos dalimi ir pasirinkite prezervatyvo tipą, kuris tinka jums ir jūsų partneriui.

Dėl prezervatyvų mano partneris praranda erekciją. Koks sprendimas?

Jei jūsų partneris praranda erekciją dėvėdamas prezervatyvą, pasistenkite, kad šis procesas taptų preliudijos dalimi arba užsidėkite jį pats. Išbandykite įvairių rūšių ir prekės ženklų prezervatyvus, kad rastumėte tinkamiausią. Jei niekas nepadeda, gali tekti rinktis kitą kontracepcijos metodą.

Po lytinių santykių prezervatyvo viduje nebuvo spermos, tačiau jis atrodė nepažeistas. Kaip tai galėjo nutikti?

Yra kelios priežastys, kodėl po sekso prezervatyve nebuvo spermos. Pirmiausia, gali būti, kad jūsų partneris neejakuliavo arba ejakuliavo prieš užsidėdamas prezervatyvą. Taip pat gali būti, kad sperma ištekėjo iš prezervatyvo. Taip gali atsitikti, jei jūsų partneris paliko prezervatyvą ant varpos po to, kai jo erekcija išnyko. Kai taip atsitinka, varpa suminkštėja, prezervatyvas atsilaisvina ir sperma arba prekursas gali ištekėti. Be to, sperma gali ištekėti pro prezervatyvo plyšį ar skylutę.

Po sekso manyje liko prezervatyvas. Ar galiu būti nėščia?

Jei prezervatyvas atsitiktinai buvo paliktas Jūsų viduje po to, kai Jūsų partneris į jį ejakuliavo, sperma gali ištekėti iš prezervatyvo į Jūsų makštį.

Kad išvengtumėte tokių situacijų, Jūsų partneris turėtų ištraukti varpą iškart po ejakuliacijos, kol varpa vis dar erektuota, laikydamas prezervatyvą prie varpos pagrindo.

Ar galiu pastoti, jei mano partneris pirma užsideda prezervatyvą atvirkščiai?

Jei jūsų partneris pirmas užsideda prezervatyvą atvirkščiai, yra tikimybė pastoti nuo ant prezervatyvo galimai likusių spermos likučių. Tai labiau tikėtina, jei esate ovuliacijos metu arba ruošiatės ovuliacijai.

Jaučiu skausmą, kai naudojame prezervatyvus. Kokia galėtų būti priežastis?

Kartais naudojantis prezervatyvais galima jausti skausmą. Jį gali sukelti įvairūs dalykai. Galite būti jautri arba alergiška medžiagai, iš kurios pagamintas prezervatyvas, pavyzdžiui, lateksui, todėl gali atsirasti makšties sausumas. Galite jausti skausmą dėl lubrikacijos trūkumo, nes sekso metu prezervatyvas pamažu netenka lubrikanto. Dėl to po kurio laiko gali skaudėti makštį.

Parašykite komentarą