Kodėl žmonės lankosi garsiose kapinėse?

Norint aplankyti žymių žmonių kapus, pasigrožėti jų grožiu ir pasivaikščioti po sodus, atlikti genealoginius ar istorinius tyrimus, žinomų kapinių lankymas tapo populiariu daugelio kelionių maršrutų punktu, ypač interneto amžiuje, kai kapinių ir jų įrašų paiešką galima atlikti vienu mygtuko paspaudimu.
Nuo viduramžių žmonės piligriminėmis kelionėmis keliaudavo į kapavietes ar šventoves, kad pagerbtų šventuosius ir kitus religinius veikėjus.

Kai kuriose kultūrose žmonės praktikuoja tradiciją pagerbti mirusius giminaičius, lankydami šventoves ir laidojimo vietas, pavyzdžiui, Meksikoje per Mirusiųjų dieną, kai giminaičiai lanko ir puošia kapus, kad būtų su mirusiųjų sielomis. XIX a. kapinėse lankytojai buvo skatinami pasilikti ir aplankyti kapines.

Šiandien žmonės kapinėse lankosi norėdami pagerbti įžymybių ar kitų garsių veikėjų atminimą, pagerbti kariuomenėje tarnavusius asmenis, surasti buvusius giminaičius, kad galėtų papildyti savo genealogiją, arba tiesiog pasimėgauti aplinka, architektūra ir ramiais takais, kuriuos lankytojams siūlo daugelis kapinių visame pasaulyje. Į garsias kapines turistus veža net ekskursijų grupės, pavyzdžiui, „Dearly Departed Tours

Žymios kapinės visame pasaulyje

Nesvarbu, ar tai garsių įžymybių, rašytojų ir kitų istorinių asmenybių poilsio vieta, ar tiesiog įdomi lankytina vieta – štai keletas žinomiausių ir lankomiausių kapinių visame pasaulyje:

Père Lachaise kapinėsParyžiuje, Prancūzijoje, buvo pirmosios sodų kapinės ir pirmosios miesto kapinės. Tai lankomiausios kapinės Paryžiuje, o kai kas sako, kad ir visame pasaulyje. Galbūt tokį populiarumą lėmė čia palaidoti garsūs gyventojai, pavyzdžiui, rokenrolo Jimas Morrisonas iš grupės „The Doors”, Maria Callas, Frédéricas Chopinas, Oscaras Wilde’as ir kiti.
Cementerio de la Recoleta Buenos Airėse, Argentinoje, yra Evos Peron, populiaraus miuziklo „Evita” herojės, palaidojimo vieta ir viena populiariausių turistų lankomų vietų Buenos Airėse. Jis primena nedidelį marmurinių mažų namų miestą, kuriame yra apie 6 400 puošniai dekoruotų mauzoliejų.
Alyvų kalno žydų kapinės Jeruzalėje (Izraelis) – tai didžiulės senovinės kapinės, iš kurių atsiveria gražus vaizdas į svarbiausias pasaulio religines vietas. Daugelis lankytojų komentuoja milžinišką jų mastą. Turistai gali leistis į ekskursiją po kapines ir daugiau sužinoti apie žydų laidojimo papročius, pavyzdžiui, akmenų dėjimą ant kapų.
Arlingtono nacionalinės kapinės Arlingtone, Virdžinijos valstijoje, yra vienos garsiausių ir labiausiai gerbiamų kapinių Amerikoje, kuriose amžinojo poilsio atgulė daugiau kaip 400 000 aktyviosios tarnybos karių, veteranų ir jų šeimų narių.

JAV kapai

Daug turistų ir mokyklų grupių vyksta pagerbti žuvusių Amerikos didvyrių ir aplankyti Nežinomo kareivio kapo. Didžiulės, tvarkingos balto marmuro antkapinių kapų paminklų eilės primena apie didžiausią auką, kurią daugelis paaukojo dėl Jungtinių Valstijų.
Linksmosios kapinės Sapantos mieste, Rumunijoje, į mirtį žvelgia šmaikščiai – čia yra daugiau kaip 600 puošniai išdrožtų ir nudažytų kryžių, vaizduojančių kasdienį mirusiųjų gyvenimą, pavyzdžiui, duoną kepanti moteris, muzikantas, grojantis instrumentu, net pavydus kunigas, žvelgiantis į girtaujančių vyrų grupę. Epitafijos gali būti juokingos, jaudinančios, bet kartais ir šiurkščios.

Parašykite komentarą