Ar riebalų degintojai ištirpdo kilogramus?

Kas yra riebalų degikliai?

Riebalų degintojai yra maisto papildai, kurių sudėtyje gali būti natūralių arba dirbtinių junginių. Teigiama, kad šie produktai padeda žmonėms numesti kilogramus ir įgauti dailesnę figūrą.

Ar riebalų degintojai veikia?
Atsakymas? Galbūt. Tačiau nesitikėkite stebuklų.

Nepaisant jų pavadinimo, riebalų degintojai iš tikrųjų nepadeda riebalų ląstelėms išnykti dūmuose. Vietoj to jie bando numesti svorio kitais būdais. Jie gali:

Pagreitinti medžiagų apykaitą, todėl sudeginsite daugiau kalorijų.
Sumažinti žarnyne pasisavinamų riebalų kiekį.
slopina apetitą, todėl suvartojate mažiau kalorijų.
Bent jau taip jie veikia teoriškai. Kai kurios riebalų degintojų sudėtyje esančios sudedamosios dalys yra susijusios su nedideliu svorio mažėjimu. Tačiau dauguma šių papildų nebuvo išbandyti moksliniais tyrimais.

Tačiau dar svarbiau yra tai, kad riebalų degintojų nereguliuoja JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA). Tai reiškia, kad gamintojai apie savo gaminius gali skelbti įvairiausius teiginius, net jei neturi jokių juos pagrindžiančių įrodymų. „Kadangi FDA jų nereguliuoja, mes nežinome jų veiksmingumo”, – perspėja Matteo.

Dažniausiai pasitaikančios riebalų degintojų sudedamosios dalys

Svorio metimo papildų sudėtyje yra dešimtys ingredientų, įskaitant augalinius ingredientus ir kitus junginius. Kai kurie dažniau pasitaikantys ingredientai yra šie:

Kofeinas
Kofeinas stimuliuoja nervų sistemą ir gali padėti deginti kalorijas. Tačiau maisto papilduose gali būti daug daugiau kofeino nei kavoje, arbatoje, šokolade ar kituose natūraliuose šaltiniuose. Per didelis kofeino kiekis gali sukelti nervingumą, drebulį, nemigą ir net pavojingai padidėjusį širdies ritmą.

Žaliosios arbatos ekstraktas
Daugelyje riebalų degintojų yra žaliosios arbatos ekstraktų. Ši sudedamoji dalis gali padėti deginti kalorijas ir sumažinti iš maisto pasisavinamų riebalų kiekį. „Tačiau svorio sumažėjimas nėra toks reikšmingas, – sako Matteo. „Tikriausiai daugiau kalorijų sudegintumėte kasdien sparčiai vaikščiodami”.

Karnitinas
Šis junginys padeda medžiagų apykaitai ir suteikia energijos. Jo yra daugelyje mėsos rūšių ir pieno produktų, o kepenys ir inkstai jį gamina natūraliai. Tačiau tyrimai apie jo naudą svorio metimui yra nevienareikšmiai. Per didelis karnitino kiekis gali sukelti pykinimą, vėmimą, viduriavimą ir žuvies kvapą.

Yohimbe
Šis augalo junginys gaunamas iš visžalio medžio žievės. Jo randama daugelyje svorio metimo papildų, tačiau tyrimų apie jį atlikta labai mažai. Be to, jis gali būti pavojingas. Yohimbe gali sukelti galvos skausmą, nerimą, susijaudinimą ir padidinti kraujospūdį. Didelės dozės gali sukelti net širdies sutrikimų ir inkstų nepakankamumą.

Tirpiosios skaidulos
Kai kurių riebalų degintojų sudėtyje yra daug tirpiųjų skaidulų. „Skaidulos nepadidina riebalų deginimo, tačiau padeda kontroliuoti apetitą. O tirpios skaidulos gali padėti organizmui neįsisavinti dalies riebalų iš valgomo maisto”, – sako Matteo. Kai kurios skaidulinių medžiagų turinčios sudedamosios dalys, paplitusios maisto papilduose, yra šios:

Parašykite komentarą