Kaip sutaupyt vienkartinių rankšluoščių?

Kasdienio valymo metu daugiausia pasikliauju daugkartinio naudojimo priemonėmis, pavyzdžiui, mikropluošto šluostėmis ir savo pačios pasigamintais valymo tirpalais. Tačiau COVID-19 pandemija man priminė, kad tiek daugkartinio, tiek vienkartinio naudojimo daiktai atlieka svarbų vaidmenį valant.

Pavyzdžiui, valant po sergančio ir galimai užkrečiamo žmogaus, protinga naudoti popierinius rankšluosčius, vienkartines pirštines ir kitas vienkartines priemones. Popieriniai vienkartiniai rankšluosčiai taip pat gali praversti, kai reikia sugerti skysčius, kuriuose gali būti kenksmingų bakterijų, pavyzdžiui, sultis iš žalios vištienos pakuotės.

Tačiau mums nereikia rinktis tarp tvaresnių daugkartinių valymo šluosčių ir vienkartinių popierinių rankšluosčių. Yra būdas atsakingai naudoti ir vienus, ir kitus, tereikia strategiškai naudoti popierinius rankšluosčius.

Lengvi būdai, kaip naudoti mažiau vienkartinių rankšluoščių

1.      Laikykite juos nepastebimai.

Jei popierinius rankšluosčius laikote ant stalviršio, gali kilti pagunda juos naudoti dažniau nei būtina vien dėl to, kad jie yra. Jei įtariate, kad taip yra, pabandykite popierinių rankšluosčių ritinėlį laikyti uždaroje spintelėje. Laikydami juos už akių, galite padaryti stebėtinai didelį pokytį ir apskritai sunaudoti mažiau popierinių rankšluosčių.

2. Keiskite juos vietomis

Tą tuščią vietą ant stalviršio, kur anksčiau buvo popierinių rankšluosčių laikiklis, užpildykite nedideliu krepšeliu mikropluošto valymo šluosčių. Kai šios taps patogiausiu pasirinkimu, pradėsite jas naudoti dažniau.

3. Naudokite medžiagines servetėles

Naudodami medžiagines servetėles ne tik sutaupysite popieriaus, bet ir kiekvieną valgį paversite ypatinga proga! Kai kitą kartą dėsite stalą vakarienei, užuot griebęsi popierinių servetėlių ar popierinių rankšluosčių, išsitraukite medžiaginių servetėlių krūvą.

Ir nesijaudinkite dėl maisto dėmių – medžiagines servetėles sutepti sunkiau, nei manote. Po vakarienės tiesiog išmeskite jas į skalbyklę ir jos bus kaip naujos.

4. Taupykite servetėles maistui išsinešti

Jei kada nors prireiks popierinių servetėlių, išsaugokite tas, kurios buvo pridėtos prie maisto, kai užsisakėte maistą išsinešimui. Paslėpkite jas kur nors stalčiuje, kad susidarytumėte atsargų, į kurias galėsite įsidėti, kai jų prireiks.

5. Naudokite spalvų kodus

Pereidami nuo popierinių rankšluosčių prie daugkartinio naudojimo šluosčių, daugelis žmonių sunkiai susitaiko su mintimi, kad tuos pačius rankšluosčius naudos ir tualetui, ir virtuvei valyti (net ir žinodami, kad tarp naudojimų rankšluosčiai bus plaunami).

 

6. Naudokite tik tai, ko jums reikia

Galiausiai paskutinis patarimas, kaip naudoti mažiau vienakrtinių popierinių rankšluosčių, – naudoti tik tai, ko reikia.

Taigi, jei konkrečiai užduočiai atlikti jums reikia tik poros centimetrų popierinio rankšluosčio, tiesiog atplėškite porą centimetrų! Pabandykite tai daryti porą savaičių ir nustebsite, kad popierinių rankšluosčių ritinėliai tarnaus ilgiau.

Ar turite patarimą ar gudrybę, kuri padeda sunaudoti mažiau popierinių rankšluosčių?

Parašykite komentarą