Dantų implantavimo procedūra ir atsigavimas

Daugelis pacientų, išgirdę žodžius „dantų implantai”, sunerimsta. Šie atstatomieji įtaisai neturėtų būti tokie bauginantys. Dantų protezavimo specialistai juos naudoja dantų sveikatai palaikyti ir žmonių gebėjimui kramtyti, kalbėti ir kitaip džiaugtis gyvenimu išsaugoti, klausimai Periodontologas: kas sukelia periodonto ligas ir kaip jas gydyti?

Kas yra dantų implantai?

Istorija byloja, kad dantų implantus žmonės naudoja jau tūkstančius metų. Senovės egiptiečiai ir majai dirbtiniams dantims gaminti naudojo kaulą ir medieną. Džordžas Vašingtonas naudojo medinius dantis.

Laimei, mokslas pažengė į priekį, todėl mums nebereikia priklausyti nuo šių medžiagų. Šiandien dantų implantai paprastai gaminami iš titano. Jie chirurginiu būdu įterpiami į žandikaulį, kad užimtų dantų ir jų šaknų vietą. Be to, implantai atlieka kur kas daugiau funkcijų nei tik dantų struktūrų vieta. Jie palaiko ir aplinkinius dantis. Į žandikaulį įsukti implantai palaiko įvairius kitus dantų protezus, pavyzdžiui, vainikėlius, tiltelius ir protezus.

Dantų implantavimo procedūra

Dantų pacientai gali pastebėti, kad prieš implantacijos procedūrą reikia daug ruoštis. Burnos chirurgas turi nustatyti tikslią žandikaulio ir burnos vietą, formą ir struktūrą. Pavyzdžiui, priklausomai nuo būsimos implanto vietos, jam gali tekti nustatyti sinuso ertmės ar apatinio alveolinio nervo kanalo žandikaulyje artumą. Be įprastų dantų rentgeno nuotraukų, gali prireikti ir kompiuterinės tomografijos. Svarbu žinoti tikslią žandikaulio formą ir kaulo, galinčio išlaikyti implantus, kiekį, kad būtų išvengta ne tik komplikacijų, bet ir kad būtų galima paruošti implantą, kuris tiksliai tilptų į vietą.

Baigęs planavimą, burnos chirurgas gali pradėti tikrąją procedūrą. Būtina padaryti tam tikrą pjūvį dantenose virš vietos, kur bus įdėtas implantas.

Implantas įsriegiamas į vietą be jokių kitų nuolatinių puošmenų. Reikia duoti laiko, kad virš jo išaugtų natūralus kaulas ir tvirtai įsitvirtintų. Tada dantų protezuotojas ant implanto gali uždėti vainikėlius ar kitus protezus.

Atsigavimas po dantų implantacijos

Daug diskusijų kyla dėl tinkamo atsigavimo laiko, kurio reikia, kad implantas tinkamai užgytų, prieš ant jo uždedant protezą. Bendroji praktika yra tokia, kad prieš protezavimą reikia skirti nuo dviejų iki keturių mėnesių gijimui, arba nuo keturių iki šešių mėnesių, jei reikia persodinti kaulą.

Labai atrinktais atvejais laikinas protezas gali būti įdėtas tą pačią implanto įsriegimo dieną, galima, jei turimi omenyje tam tikri klinikiniai kriterijai.

Implantai paprastai pasižymi dideliu sėkmės rodikliu, nors tai priklauso nuo reikiamos procedūros rūšies ir dantų implantus gaminančio chirurgo įgūdžių. Taigi labai svarbu pasirinkti tinkamą dantų chirurgą procedūrai atlikti.

Dr. Angeline Ang & Associates Dental Clinic yra odontologas Singapūre, teikiantis visą spektrą odontologinių paslaugų, įskaitant dantų chirurgiją, dantų implantavimą, kosmetinį dantų gydymą ir kt.

Įsikūrusi pačioje Orchard Road širdyje, klinika siūlo odontologų pacientams šiltą rūpestingą ir draugišką aplinką bei profesionalias paslaugas.

Parašykite komentarą