Kapų dizainas

Bent du kartus per metus mirusiųjų artimieji arba tie, kurie perėmė kapų priežiūrą, ieško puikių kapų dizaino idėjų gražiems kapams. Kapo dizainas turėtų būti kitoks, naujas ir kartu pritaikytas prie įprasto kapinių įvaizdžio. Tai nelengva užduotis, todėl pateikiame 20 patarimų, kaip gražiai pasodinti ir suprojektuoti kapą.

Tinkamas planavimas ir pasiruošimas yra pusė sėkmės siekiant tinkamo kapo dizaino.

Kiekvienas turi iš anksto apsvarstyti, kiek laiko ir darbo gali ir nori skirti kapo priežiūrai. Nuo to priklausys sodinimas. Jei neturiu laiko arba negyvenu arti kapo, negaliu sodinti gėlių, kurias reikia kasdien laistyti, tada tenka rinktis dizainą su akmenimis arba mažai priežiūros reikalaujantį variantą. Tačiau jei turiu daug laiko ir man ant kapo taip pat svarbios gėlės, tai gali būti spalvinga ir užimti daugiau laiko.

Šias aplinkybes tikrai reikėtų apsvarstyti ir aptarti iš anksto. Aiškumo gali suteikti ir brėžinys. Nuneškite jį į medelyną, kuris iš karto paruoš jums reikiamą augalų, akmenų ir papildomo dirvožemio kiekį. Taip sutaupysite daug laiko ir nereikalingos medžiagos.

Kapų dizainas

Kapo dizainas nebūtinai turi būti monotoniškas ir vienos spalvos  spalvas galima gerai derinti tarpusavyje. Jei augalai neperkrauti ir spalvos dera tarpusavyje, kapas atrodo gaiviau. Svarbu, kad gėlės būtų nedidelės, kad jos išsiskirtų taip pat gerai kaip ir kapas, priešais kurį jos pasodintos. Gėlės, derinamos su ilgažolėmis žolėmis, mažos dekoratyvinės figūrėlės ir žvakė, skirta mirusiajam parodyti šviesą, gali būti labai gerai išdėstytos viena šalia kitos.
Tai tipiškas pavasariui skirtas sodinimas, todėl buvo stengiamasi, kad kelios gėlės trauktų akį.

Jausmų išraiška akmenimis

Kapų apželdinimas – puikus būdas pabrėžti antkapio ir kapo ribų linijas. Šiuo atveju tai maži buksmedžio rutuliukai, nupjauti iki mini dydžio, pasodinti eilėje ir sujungti su mažomis rožėmis viduryje. Tai, kad nėra jokių kitų augalų, sukuria akį traukiantį laiptuotų ir išlenktų kapo kampų puošybos efektą. Kadangi buksmedžio rutuliai yra atsparūs šalčiui, dizainas bent iš dalies tinka ir žiemai. Tik viduryje esančias gėles reikia pakeisti kitomis.

Parašykite komentarą