Plaukų priežiūros patarimai kiekvienam plaukų tipui

Kaip palaikyti sveikus plaukus

Daugelis pripažįsta, kad ne visi plaukų tipai yra vienodi. Plaukų tipų, tekstūros ir storio įvairovė reiškia, kad reikia įsiklausyti į savo plaukus, kad jie spindėtų ir augtų sveiki. Pateikiame mūsų plaukų priežiūrai skirtą patarimų sąrašą, kad galėtumėte suteikti savo plaukams meilę.

Naudokite drungną vandenį

Mes žinome – karštas vanduo per dušą kažkodėl labai atpalaiduoja, bet jūsų plaukai (ir oda) sako ką kita! Dėl aukštos temperatūros iš jūsų kūno pašalinami eteriniai aliejai, todėl plaukai tampa sausesni, blyškesni, labiau slenka ir lūžinėja. Vienas pagrindinių plaukų priežiūros patarimų – naudoti drungną vandenį, kad švarumo pojūtis būtų malonus ir nesukeltų nepageidaujamo poveikio.

 

Šampūnas galvos odai

Mažiau yra daugiau, kai mokotės, kaip prižiūrėti sveikus plaukus. Todėl šampūnu turėtumėte tepti tik galvos odą, kur koncentruojasi jūsų plaukų riebalų gamyba ir negyvos odos ląstelės. Jei plausite bet kur žemiau, per daug išsausinsite plaukus ir prarasite drėgmę, būtiną plaukų gyvybingumui palaikyti.

Kondicionuokite plaukų galiukus

Ne veltui tai viena iš labiausiai perduodamų plaukų paslapčių: ji veikia. Kai pasieksite plaukų kondicionavimo po dušu etapą, priemonę tepkite tik ant plaukų galiukų. Jei eisite aukščiau nei iki plaukų vidurio, susikaups per daug riebalų. Išlaikykite plaukus lengvus ir žvilgančius šukuodami plaukų galiukus, kai tepate kondicionierių.

Šukuokite drėgnus plaukus

Norėjome skirti laiko paskutiniam punktui pabrėžti: šukuokite šlapius ir drėgnus plaukus plačiašakėmis šukomis! Jūsų plaukai yra labiau pažeidžiami lūžinėjimo, kai jie yra ištempti dėl sulaikyto vandens. Atsargiai ir švelniai iššukuokite plaukų sruogas ir pašalinkite nutrūkusias plaukų sruogas.

Naudokite apsaugą nuo karščio

Vienas iš geriausių plaukų priežiūros patarimų, tačiau taip pat vienas iš dažniausiai ignoruojamų – prieš naudojant karštus įrankius, pavyzdžiui, džiovintuvus, tiesinimo ir garbanojimo žnyples, plaukus padengti nuo karščio apsaugančiu purškikliu.

Dabar jums patiks, kaip jūsų plaukai atrodys net ir po to, kai šukuosena nusidažys! Laikykitės šios taisyklės, ir jūsų plaukai jums už tai padėkos.

Džiovinkite plaukus oru

Kai tik turite galimybę, pailsėkite nuo karščio ir leiskite plaukams išdžiūti ore. Žinome, kad tai padeda jaustis tvarkingesniems, tačiau ilgalaikis karščio naudojimas gali sukelti ilgalaikę žalą. Vietoj to pabandykite naudoti drėgnus arba drėgnus plaukų produktus, pavyzdžiui, plaukų putas ir purškiklį nuo garbanojimo, kad išgautumėte švarią išvaizdą.

Miegokite ant šilko

Medvilninės ir lininės pagalvės dėl savo šiurkštesnės tekstūros gali be reikalo pažeisti plaukus. Dėl itin didelio jų sugeriamumo miegant gali būti net pašalinta dalis per naktį naudojamų plaukų priežiūros priemonių. Įsigykite šilko ar atlaso užvalkalą ir paklodę, kad be vargo palaikytumėte tinkamą plaukų priežiūrą. Dėl panašių priežasčių galite net apsvarstyti galimybę pakeisti mikropluošto rankšluostį, kad nusausintumėte plaukus po dušo!

Pakeiskite plaukų stilių

Norite akimirksniu įgauti plaukams apimties? Tiesiog pakeiskite vidurinę plaukų dalį į šoninę, iš vienos pusės į kitą ir t. t.! Atrodo, kad tai pernelyg paprasta priemonė plaukams pakelti, tačiau pakeitimas leidžia perkelti plaukų svorį, todėl šaknys liks nepridengtos ir laisvai galės geriau prilaikyti plaukus.

 

Po kuoduku

Kuodeliai yra puiki daugiafunkcinė šukuosena, tačiau per daug gero dalyko gali būti blogai. Jei plaukai kasdien ilgą laiką bus tempiami iš plaukų, tai sukels įtampą ir lūžinėjimą. Keletas geriausių plaukų priežiūros patarimų, padedančių tai išspręsti, yra šie: nešiokite žemesnius ir laisvesnius kuodukus, paleiskite plaukus, laisvai naudokite plaukų segtukus ir plaukų gumytes iškeiskite į švelnias gumytes.

Palaikykite plaukų drėkinimą

Kaip ir oda, plaukai yra stipriausi ir sveikiausi, kai yra sudrėkinti: visų tipų plaukai. Ant drėgnų plaukų ilgio ir galiukų užtepkite truputį plaukų kremo, kad galėtumėte juos nešioti visą dieną arba suvynioti nakčiai. Jūsų plaukai atrodys gražūs ir gerai prižiūrėti!

Parašykite komentarą